Robotla Pizza Teslimatı Başladı

Nuro R2

Domino’s Pizza ABD Houston‘da pizza siparişlerini robotla teslim etmeye başladı.

ABD Houston‘da Robotla Pizza Teslimat Dönemi

Domino’s, ABD Houston‘da pizzalarını Nuro isimli robotik firmasının geliştirdiği R2 robotu ile teslim etmeye başladı. Houston’da Domino’s’tan pizza sipariş verirseniz paketinizi bir robot bırakabilir.

Firma projeyi tanıttıktan neredeyse 2 yıl sonra Nuro‘nun R2 robotu ile bu hafta otonom teslimatlar yapmaya başladı.

Domino’s Pizza, Nuro R2’nin Ulaştırma Bakanlığı‘ndan yasal onay alan ilk tam otonom karayolunda teslimat aracı olacağını resmi olarak açıkladı.

Belirli günlerde ve saatlerde, Woodland Heights‘taki bir Domino’s konumundan sipariş veren müşteriler, paketlerini Nuro R2‘den teslim alabilecekler. Ayrıca metin uyarıları yolu ile veya sipariş onayı sayfasından R2’nin konumu takip edilebilecek.

Nuro R2’nin Dokunmatik Ekranında Pin Kodu Girişi Var

Domino’s Pizza müşterilerine siparişlerini alması için R2’nin dokunmatik ekranına girebilecekleri bir pin kodu sağlayacak.

Domino’s Pizza’nın kıdemli başkan yardımcısı ve baş inovasyon sorumlusu Dennis Maloney yaptığı açıklamada, firmanın otonom teslimat alanı hakkında hala öğrenmesi gereken çok fazla şey olduğunu belirtti.

Dennis Maloney açıklamasında; “Bu program, müşterilerin teslimatlara nasıl tepki verdiklerini, robotla nasıl etkileşimde bulunduklarını ve bunun mağaza operasyonlarını nasıl etkilediğini daha iyi anlamamızı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.