Reseller Hosting Nedir? Bayi Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Nereden Alınmalıdır?

Web Hosting

Birçok web sitesi barındırmak ve yönetmek isteyen web hosting hizmetlerinin kullanımını kolaylaştırabilmek amacı ile reseller hosting hizmeti kullanılmaktadır. Diğer adı ile bayi hosting anlamına gelen reseller hosting Windows ve Linux tabanlı hizmet vermektedir. Normal web hosting hizmetlerinden farklı olan reseller hosting de çok fazla sayıda web site kaynağı bulundurabilir veyahut da belirlediğiniz alanda hedef kitlenizi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda hedef kitleniz için web hosting ile ilgili özel kaynaklar sunabilir ve reseller hosting hizmeti içinde e-posta servislerini yönetme imkanı bulabilmektesiniz.

Reseller (Bayi) Hosting’in Avantajları Nelerdir?

Tek tek web hosting satın almak yerine reseller hosting ile birçok sayıda web sitesine bünyesinde barındırma özelliği ile kolay ve basit bir kullanım sunmaktadır. Tüm web siteleri barındırma hizmeti sağlayan reseller (bayi) hosting ile sadece bir tek bir panel üzerinden kontrolünüzü sağlayabiliyor kolaylık ile yönetebiliyorsunuz. Web hosting hizmeti satmak isteyen ya da kendine ait web hosting şirketi açmak isteyen kişilerin çalışma alanı mevcut ise başlangıç aşamasında reseller hosting faydalı olmaktadır. Ekonomik çözüm sunan reseller hosting paketleri ile güvenli alışveriş için cenuta.com sayfasına göz atabilirsiniz.

Reseller (Bayi) Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kullanım kolaylığı sağlayan reseller (bayi) hosting satın alırken dikkat edilecek hususlar şu şekilde sıralanmıştır:

1) Hosting hizmeti alımında paket içeriğinde mutlaka ücretsiz SSL sertifikasının veriliyor olması gerektiğidir. Ücretsiz olması ile ekstra bir maliyet ödememiş olacak ve tüm internet sitelerine erişiminiz kolaylaşacaktır.

2) Site taşıma işleminin ücretsiz yapılıyor olmasına dikkat etmek. Alanında uzman teknik ekibi ile hızlı ve kolayca ücretsiz web sitenizi taşıyan cenuta.com ile web sitenizi geliştirebilirsiniz.

3) Satın almak istediğiniz hosting hizmetinde ücretsiz yedekleme hizmetinin verildiğinden emin olmak.

4) Hosting hizmet paketinde ürünün tamamıyla Türkçe kontrol paneline sahip olması gerekiyor. Çünkü kontrol panelinde sayfayı yönetme ve kontrolünü basit bir şekilde yapabilmek için arayüzün Türkçe olması gerekmektedir.

5) Hosting hizmet paketinde olmazsa olmaz önemli hususlardan biri de istenildiği zaman diliminde teknik desteğe ulaşımın kolay olmasıdır. Kaliteli hizmet anlayışına inan cenuta.com müşteri memnuniyet güvencesi vererek 7/24 teknik destek ve yardım sunmaktadır.

6) Hosting hizmetinde mutlaka zararlı dosya korumasının yer alması ve zararlı bot engelleyicisinin yer alması gerekiyor. Bot engelleme sayesinde web siteniz zararlı botlara karşı korunur olacak ve gereksiz işlemci kullanımı düşerek web sitenizin hızı artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.