Remix OS İle Çalışan İlk Bilgisayar: AOC Mars

Android tabanlı işletim sistemi Remix OS ile çalışan dünyanın ilk bilgisayarı AOC ile Jide Technology tarafından tanıtıldı.

remix-os-aoc-mars

Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan, Android platformunda bulunan oyun ve uygulamaları çalıştırabilen Remix OS ile çalışan ilk bilgisayar AOC tarafından tanıtıldı.

AOC ve Jide Technology tarafından geliştirilen AOC Mars isimli hepsi bir arada bilgisayar ile Android’i masaüstünde deneyimlemek mümkün.

23,8 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlük bir ekranla gelen Remix OS ile çalışan ilk hepsi bir arada bilgisayar, 2 GHz 4 adet ARM Cortex-A53 çekirdeğin bulunduğu Amlogic S905 işlemcisini kullanıyor.

2 GB RAM ve 16/64 GB dahili hafızanın yer aldığı bilgisayarda ayrıca dört adet USB, iki adet HDMI, Ethernet ve kulaklık girişi yer alıyor. Dolayısıyla bilgisayara normal bilgisayarlarda olduğu gibi klavye yada fare bağlamanız mümkün.

İlk olarak Çin’de satışa sunulacak bilgisayarın çıkış tarihi için Haziran veya Temmuz ayı işaret ediliyor. Fiyat konusunda ise herhangi bir bilgi mevcut değil. Bilgisayarın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.