Realme GT Master Edition Duyuruldu

Realme GT Master Explorer Edition

Realme yeni akıllı telefonları GT Master Edition ve GT Master Explorer Edition modellerini duyurdu.

Realme GT Master Edition / Explorer Edition Özellikleri

Çin‘li akıllı telefon üreticisi Realme düzenlediği etkinlikte Realme GT Master Edition ve Realme GT Master Explorer Edition‘a resmiyet kazandırdı. Yeni cihazlar Realme GT’nin değiştirilmiş versiyonları olarak karşımıza çıktı.

Her iki akıllı telefon tasarım olarak birebir aynı. Cihazlar teknik özellik tarafında ise küçük farklılıklar gösteriyorlar. Bu farklılıklar kameradaki değişiklikler ve işlemci farklılığı olarak karşımıza çıktı.

Realme şirketinin yeni modellerinde 6,5 inç Super AMOLED ekranlar mevcut. Kavisli bir yapıya sahip olan ekranlar FHD Plus çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunuyorlar. Akıllı telefonların sol üst taraflarına yerleştirilen delikte ise 32 MP selfie kameraları konumlandırılmış.

Realme GT Master Edition’da Qualcomm firmasının üretttiği Snapdragon 778G işlemci bulunuyor. Realme GT Master Explorer Edition’da ise Snapdragon 870 mevcut. Cihazlarda 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama alanı alternatifleri var. Akıllı telefonların batarya tarafında ise 65 watt hızlı şarj desteği sunan 4.300 mAh kapasiteli pil yer alıyor. Ayrıca her iki akıllı telefonda da firmanın özel sıvı soğutma teknolojisi bulunuyor.

Realme’nin yeni cihazlarının arka taraflarında 3’lü kamera grupları dikkat çekiyor. GT Master Edition’ın arka tarafında 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP de makro kamera var. GT Master Explorer Edition’da ise 50 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP de makro kamera mevcut.

Realme GT Master Edition

Realme GT Master Edition / Explorer Edition Teknik Özellikleri

İşlemci: Snapdragon 870 (GT Master Edition’da Snapdragon 778G)

RAM: 8 GB / 12 GB

Dahili Depolama: 128 GB / 256 GB

Arka Kameralar: 64 MP + 8 MP + 2 MP (GT Master Edition’da 50 MP + 16 MP + 2 MP)

Ön Kamera: 32 MP

Ekran: 6,5 inç Super AMOLED, FHD+, 120 Hz yenileme hızı

Batarya: 4.300 mAh, 65 watt hızlı şarj desteği

Realme GT Master Edition Fiyatı

Çin pazarında satışa çıkan akıllı telefonun 8 GB RAM / 128 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonu 370 dolar ve 8 GB RAM / 256 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonu ise 400 dolar.

Realme GT Master Explorer Edition Fiyatı

Cihazın 8 GB RAM / 128 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonu 445 dolar ve 12 GB RAM / 256 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonu ise 495 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir