Daha çok PC oyuncuları için ürettiği fare ve klavye gibi çevre birimleriyle tanıdığımız Razer’dan geçtiğimiz saatlerde başlayan Google I/O konferansında yeni bir duyuru geldi.

1998 yılında Amerika’nın San Diego şehrinde kurulan Razer‘ı daha çok oyuncular için piyasaya sürdüğü kulaklık, fare, fare altlıkları, klavyelerle görmeye alışığız. Ancak firma son zamanlarda mobil oyunculuğu da ciddi bir destek veremeye başlaması dikkatlerden kaçmıyor.

Razer mobile yöneliyor

Daha önce iPhone ve iPad için kontrolcü üzerinde çalıştığını açıklayan firma her geçen gün gelişmekte olan mobil oyun pazarına yavaş yavaş girmeye başladı. Ama anlaşılan Razer, oyun odalarından çıkıp, salonlara da girmek istiyor.

Akıllı telefon pazarının büyük bir yüzdesine hitap eden Google’ın her sene düzenlediği I/O konferansının 2014 ayağında Razer’ın ‘mini oyun konsolu’nun kış aylarında satışa çıkacağı bilgisi aktarıldı.

razer-mini-oyun-konsolu-1

PC’den salonlara!

Google TV’nin alt yapısını kullanacak olan Razer’ın yeni mini oyun konsolu, Steam Machine‘de olduğu gibi salonlara konulacak yapıda olacak. Ancak Razer’ın cihazı film, müzik ve internette gezinme imkanının yanı sıra ‘hardcore’ oyunculara hitap etmeyecek.

Şu an için pek fazla detayı bilinmeyen cihazın Bluetooth ile farklı kontrolcülere destek vereceği biliniyor. Tabii oyun konsolu Razer’ın bu alandaki ilk denemesi olacağı için işi bir hayli zor. Ancak firmanın bu zamana kadar kazandığı deneyimlerle, ortaya hitap ettiği kullanıcı kitlesini tatmin eden bir ürün çıkarması bekleniyor.

Mobil alanda rekabet artacak

Aslında PC tarafında profesyonel oyunculara hitap eden Razer gibi bir firmanın mobil platformda ve salonlarda kullanılacak cihazlara yönelmesi, bu alanın oldukça fazla gelecek vaat ettiğini rahatlıkla gözler önüne seriyor.

Tahmilere göre mini oyun konsolunun kış aylarına doğru daha fazla detayı gün yüzüne çıkacaktır. Bakalım Razer nasıl bir ürün ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Kaynak: ShiftDelete