Popüler dosya paylaşım sitesi RapidShare bugün sürpriz bir şekilde artık hizmet vermeyeceğini açıkladı. Peki RapidShare neden kapanıyor?

rapidshare-1

Dosya paylaşım siteleri günümüzde yasal olmayan içerikleri barındırmasından dolayı bir yaptırıma maruz kalıyor ya da tamamen kapanmaya gidiyordu. MegaUpload, Hotfile ve Filesonic gibi dev dosya paylaşım siteleri hükümetlerin ve telif sahiplerinin baskılarına yenik düşmüş ve hizmet vermeyi sonlandırma kararı almıştı.

Bir devin daha sonu geldi

RapidShare sitesi de devlerin kapatılmasından sonra yıldızı iyice parlamış ve popülerliği bir anda artmıştı. Kullanıcılarına ücretsiz ve ücretli üyelik sistemi ile dosya paylaşım hizmeti veren RapidShare bugün sürpriz bir açıklama yaparak sevenlerini üzdü. Resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre RapidShare 31 Mart 2015 tarihinde başarılı olarak sürdürdüğü dosya paylaşım hizmetini sonlandıracak.

rapidshare-2

Korsana yenik düştü

Yapılan açıklamada yer almasa da korsan film, müzik ve oyunları barından RapidShare’ın telif haklarından dolayı yasal problemler yaşadığı için kapanma kararı aldığı düşünülüyor. Eğer ücretli üyelik sahibiyseniz RapidShare’i 28 Şubat tarihine kadar kullanabileceğinizi belirtelim.