Çin medyasında yer alan bir habere göre Çin, ordusu için Hayalet Helikopter yani radara yakalanmayan helikopter geliştiriliyor. Hayalet Helikopterin detayları haberimizde.

helikopter

Geçtiğimiz günlerde Çin medyasında yer alan bir habere göre Çin, Hayalet Helikopter yani radarlara yakalanmayan bir helikopter üzerinde çalışmalar yapıyor.

Günümüzde Çin, hemen her alanda dünyanın birçok farklı ülkesinin markaları için bir üretim üssü haline geldi. Bununla beraber ekonomik anlamda da ciddi yükselme kaydeden Çin, kendi teknolojisi ve ordusu için çalışmalarına da hız katmış durumda.

Son olarak Çin medyasında yer alan bir habere göre Çin, Hayalet Helikopter yani radara yakalanmayan bir helikopter tasarımı üzerinde çalışıyor. Üstelik söz konusu bu helikopterin Çin Ordusunda, 2020 yılında yer alması öngörülüyor.

Aslında Hayalet Uçak kavramına yabancı değiliz. Zira Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri bünyesinde yer alan B-2 Spirit isimli ağır bombardıman uçağı da, radara yakalanmıyor oluşu ile biliniyor. Ancak Çin tarafından gelen bu radara yakalanmayan helikopter konsepti, özellikle kara ulaşımı noktasında büyük avantaj sağlayabilecek nitelikte. Önümüzdeki günlerde Çin tarafından farklı bilgiler de gelecek gibi görünüyor.