Qualcomm Snapdragon 888 5G Tanıtıldı

Qualcomm Snapdragon 888 5G

Qualcomm yeni işlemcisi Snapdragon 888 5G modelini tanıttı.

Qualcomm Snapdragon 888 5G Teknik Özellikleri

Qualcomm firması Snapdragon 888 5G işlemcisine Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde resmiyet kazandırdı. Yeni işlemci Samsung, Sony, OnePlus, LG ve diğer firmaların 2021 amiral gemilerinin son modellerine güç verecek.

Yeni nesil Snapdragon 888 işlemcisi geçen yıl tanıtılan 865’in aksine tam entegre edilmiş 5G modeme sahip. Qualcomm firmasının daha önce duyurduğu X60 modem, mmWare genelinde 5G bağlantı teknolojisi ve 6 GHz bant genişliğinde daha iyi güç verimliliği sağlayacak.

Qualcomm firmasının yeni nesil amiral gemisi işlemcisi TSMC’nin 5 nm teknolojisi ile üretilmiş. Ayrıca 1+3+4 şeklinde sıralanan 8 çekirdekli bir mimari ile inşa edilen yeni işlemcide 1 adet Cortex-X1 çekirdeği de bulunuyor.

6. nesil AI motoru yer alan yeni amiral gemisi işlemci yeni nesil Adreno grafik birimi ile gelecek. Ancak Adreno ile ilgili detaylar şimdilik belli değil.

İşlemcide ayrıca 12 megapiksel çözünürlükte saniyede yaklaşık 120 fotoğraf çekebilme özelliği de amiral gemilerinin yeni işlemcisinin yetenekleri arasında. Yeni işlemcinin ilk olarak Samsung Galaxy S21 serisinde yer alacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir