Uluslarararası e-ticaret sitesi PTT Trade açıldı. Yeni e-ticaret sitesinin tüm detayları haberimizde.

PTT tarafından alıcı ve satıcı firmaların uluslararası e-ticaret yapmalarına imkan sağlayacak olan PTT Trade Akıllı Pazar Yeri’nin tanıtımı İzmir Ticaret Odası’nda yapıldı.

PTT yapmış olduğu tanıtım ile e-ticaret pazarında önemli bir hamleye imza attı. Uluslararası ticarete imkan sağlayacak olan PTT Trade Akıllı Pazar Yeri’ne hem Türkiye’de hem de global pazarda ürün satışı yapmak isteyen birçok kobinin imdadına yetişiyor.

Türkçe’nin haricinde birçok dil seçeneği ile hizmete sunulan yeni e-ticaret platformunda müşteriler farklı ülkelerdeki satıcılardan da ürün satın alabilecekler.

İzmir’de düzenlenen basın toplantısında yeni e-ticaret sitesinin müjdesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan verdi. Bakan Turhan yapmış olduğu açıklamada;

“Bu platform öncelikle ülkemizde üretilen ürün ve hizmetlerin tüm dünyaya pazarlanması ve satışını çok daha etkin hale getirecektir. Elbette oluşturacağı yeni pazarlarla ülkemizin bu alandaki en kapsamlı ve en geniş platformu olmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Cahit Turhan, 2023 yılında e-ticaret hedeflerinin ise 350 milyar lira olduğunu da belirtti. Daha sonrasında Bakan Turhan söz konusu bu hedefin yerine getirilmesinde PTT Trade‘in önemli bir rolü olduğunu da özellikle vurguladı. Ülkemiz için e-ticaret pazarında ciddi bir adım attıklarını belirten Bakan Turhan açıklamasında ülkemizin coğrafi konumunun önemine değindi. Bakan açıklamasında;

“Coğrafi avantajlarını İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi dev ulaşım ve altyapı yatırımlarıyla destekleyen Türkiye, lojistiğin de çok önemli bir unsur olduğu e-ticaret ekosisteminde bölgesel ve küresel bir aktör niteliğindedir. Ülkemiz coğrafi konumu, yetişmiş insan kaynağı, yenlikçi ulaşım ve altyapı çözümlerinin yanı sıra dijital çağın gerektirdiği uygulamalarla e-ticaret sektöründe bölgesinde öncü rol oynamaya adaydır. Günümüzde lojistik, depolama, tedarik, teslimat gibi ana bileşenlerin de dijital çözümlerin etkin şekilde kullanıldığı e-ticarette Türkiye’nin attığı en güncel adımlardan biri, PTT Trade akıllı pazar yeri olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Söz konusu bu tanıtım sırasında ise 5G konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Bakan çok yakın bir zamanda 5G teknolojisine de geçiş yapacağımızın müjdesini verdi.