PlayStation 4 oyunlarını PC üzerinde oynamanın yöntemi bulundu. PlayStation 4 oyunlarını klavye ve mouse ile oynamak ister misiniz? Detaylar haberimizde.

ps4-pc-emulator

Sony, PlayStation 4’ün tanıtımında bir anda eskimeye yüz tutan el konsolu PS Vita’yı tekrar hayata döndürmek için Remote Play özelliğini duyurmuştu. PlayStation 4 üzerindeki oyunları Remote Play özelliği sayesinde PS Vita üzerinde oynamak mümkün oluyordu. Çok beğenilen bu özellik, PS4+PS Vita kombinasyonuna sahip olan oyunculara büyük kolaylık sağlıyor. Sony, daha sonra Remote Play özelliğini sadece Xperia Z ailesi üyelerine sunmuş ancak XDA geliştiricileri APK dosyası olarak yayınladıkları uygulama ile PlayStation 4 Remote Play özelliğini tüm Android modellerine entegre etmişti.

PS4 Oyunları PC’de

Bugün PlayStation 4 Remote Play hakkında bir haber de Twisted isimli geliştiriciden geldi. Twisted uzun bir süredir PC üzerinde PlayStation 4 Remote Play özelliğini çalıştırmak için uğraşıyordu. Twisted nihayetinde amacına ulaştı ve PS4 oyunlarını PC üzerinde oynamaya yarayan uygulamasını duyurdu. Twisted’in geliştirmiş olduğu araç, PlayStation 4’ün, PC’yi PS Vita gibi görmesini sağlıyor. Bu sayede PS4 oyunları PC üzerinde Remote Play emülatörü yardımı ile oynanabiliyor.

PlayStation 4’te Klavye ve Mouse Deneyimi

Twisted’in yakında yayınlayacağı PlayStation 4 aracında klavye ve mouse kombinasyonu dikkat çekiyor. Remote Play özelliği ile PC’de PS4 oyunları çalışmakla kalmıyor bir de PS4 oyunlarını klavye ve mouse ile oynayabiliyorsunuz. Twisted PS4 aracını önümüzdeki günlerde yayınlayacak. Ancak Twisted’in PS4 aracını kullanabilmek için 10 dolar/6.5 Euro ücret ödemeniz gerekecek.