Programcılığın Temeli ve Algoritma

PHP

Genel olarak programlama, kullanıcıların isteklerini karşılayacak, muhasebe, stok ve takip uygulamaları gibi çeşitli programları oluşturacak kodları hazırlamaktır. Bunu oluşturan kişi de programcıdır.

Algoritma, yapılacak işin planması ve izlenecek yolun belirlenmesi anlamına gelmektedir. Günlük hayatta farkında olmadan algoritmalar kurarız. Örneğin bir işi yapmadan önce kendimize sorarız: “ben bu işi nasıl yapsam?” İşte bunun cevabını zihnimizde canlandırmamız ve fikirler üretmeniz bir algoritmadır.

Php ile yapacağınız tüm uygulamalarda, algoritma’yı kullanırsanız hem daha kolay sonuç alırsınız, hem de karşılaştığınız sorunları çözmek fazla vaktinizi almaz. Çünkü programın akışını ve nasıl çalışması gerektiğini daha önce planladınız.

Php eğitimi ile ilgili derslerde acele etmeden, konuları anlayarak ve örnekleri inceleyerek ilerlemeniz, Php’yi daha iyi anlamanızı ve temeli sağlam atmanızı sağlayacaktır. Yayınladığım makaleleri, çok fazla detaya girmeden kısa ve öz şekilde yazmaya gayret ettim. Umarım faydalı olur.

17 Yorum

  1. şimdi derse başlıyorum hocam php öğrenip çıkıcam bu siteden :)) derse iyi başladınız Algoritma kelimesini de çok sevdim. teşekkür ederim ben okumaya devam edeyim diğer derse geçiyorum (:

  2. Hocam öncelikle bu güzel paylaşımlarınız için teşekkürler. Benim için çok faideli oldu.Tüm meslektaşlara tavsiye ediyorum sitenizi ellerinize sağlık.

  3. Hocam dersleriniz gerçekten çok faydalı not alarak takip ediyorum derslerinizi yeni derslerinizide 4 gözle bekliyorum

  4. PHP Derslerine girişte algoritma gibi hayatın her anında insanların işine yarayacak bir konudan başlayan nadir ders verenlerdensiniz. Çoğu yazılımcının, hatta okulda ders olarak görenlerin bile algoritma kabusu olmuştur ama yzılımcılığın temeli bence algoritma. Çok teşekkürler.

  5. PHP başlamaya karar verdim ve bu siteyi buldum. Anlatım diliniz güzel, paylaşımlarınız için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir