Genel olarak programlama, kullanıcıların isteklerini karşılayacak, muhasebe, stok ve takip uygulamaları gibi çeşitli programları oluşturacak kodları hazırlamaktır. Bunu oluşturan kişi de programcıdır.

Algoritma, yapılacak işin planması ve izlenecek yolun belirlenmesi anlamına gelmektedir. Günlük hayatta farkında olmadan algoritmalar kurarız. Örneğin bir işi yapmadan önce kendimize sorarız: “ben bu işi nasıl yapsam?” İşte bunun cevabını zihnimizde canlandırmamız ve fikirler üretmeniz bir algoritmadır.

Php ile yapacağınız tüm uygulamalarda, algoritma’yı kullanırsanız hem daha kolay sonuç alırsınız, hem de karşılaştığınız sorunları çözmek fazla vaktinizi almaz. Çünkü programın akışını ve nasıl çalışması gerektiğini daha önce planladınız.

Php eğitimi ile ilgili derslerde acele etmeden, konuları anlayarak ve örnekleri inceleyerek ilerlemeniz, Php’yi daha iyi anlamanızı ve temeli sağlam atmanızı sağlayacaktır. Yayınladığım makaleleri, çok fazla detaya girmeden kısa ve öz şekilde yazmaya gayret ettim. Umarım faydalı olur.