okey oyna

Profesyonel Instagram Reklamları Danışmanlığı

Gün geçtikçe popülerliği artan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram uygulamasında pek çok iş gerçekleştirilebiliyor.

Artık birçok insan, interneti ve sosyal medya platformlarını para kazanmak için kullanıyor. Ve bunu yaparak olağanüstü miktarlarda gelirler elde edebiliyorlar. Belli bir seviyede, büyük bir kitleye sahip olan Instagram kullanıcıları, reklamlar vererek kendilerine düzenli gelir sağlayabiliyorlar. Reklam veren firmaların bunu yapmasının nedeni, daha büyük kitleye ulaşabilmek ve kişinin takipçilerini, kendi potansiyel müşterilerine dönüştürmek.

Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram, Facebook’a bağlı, belki de günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması. Pek çok insan kolay kullanılabilir olması nedeniyle Instagram’ı tercih ediyor. Instagram uygulamasında, fotoğraflarınıza efekt verebiliyor, filtre ekleyebiliyor ve kendi sayfanızda paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda diğer insanların, arkadaşlarınızın, akrabalarınızın profillerini görebiliyor, en son paylaştıkları fotoğraftan anında haberdar olabiliyorsunuz.

Bununla birlikte pek çok mizah, alışveriş, bilgi sayfası da bulunmakta. İnsanlar kendilerine hitap eden tarzda sayfaları takibe geçerek, görmek istedikleri içerikleri, bu uygulama sayesinde, ücretsiz bir şekilde elde ediyorlar. Bazı sayfa sahipleri de, sahip oldukları yüksek takipçi avantajını bir fırsata çevirerek Instagram reklamcılığı yapıyor.

Instagram Reklamcılığı Nedir?

Instagram reklamcılığı, yüksek sayıda kişiye erişim yapabilen kişilere verilen bir ayrıcalık gibi düşünülebilir. Bu kişiler instagram reklamları aracılığıyla kendilerine bir ek gelir elde ediyor. Instagram fenomenleri, firmaların isteğiyle, ilgili firmanın reklamını, kendi sayfalarında paylaşarak reklamın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyorlar. Firmalar da, kişinin kullanıcı sayısını da hesaba katarak belli miktarlarda ödeme gerçekleştiriyor. Firmalar da, reklamı yapan fenomen de eşit oranda kazanmış oluyor.

Instagram’da Reklamcılık Yapmanın Artı Yönleri

Instagram’da reklamcılık yapmanın pek çok artı yönü vardır. Eğer halihazırda bir işiniz varsa, bunu ek iş olarak da yapabilirsiniz. Çünkü çok fazla zaman kullanımı gerektirmez. Yalnızca büyük bir takipçi kitlesine sahip olmanız gereklidir.

Instagram reklamcılığının artıları şu şekilde sıralanabilir;

    • Evinizin rahatında, freelancer mantığıyla iş yapabiliyor olmanız.

 

    • Reklam paylaşmayı saniyeler içerisinde gerçekleştirebilmek.

 

    • Sayfanızın daha fazla prestij elde etmesi ve diğer reklamcılar tarafından da tanınır hale gelmesi.

 

    • Hiçbir yetenek veya çalışmaya ihtiyaç duyulmaması.

 

    • Firma aksini söylemedikçe, günün, dilediğiniz vaktinde reklamı paylaşabilme.

 

Tüm bunlar Instagram reklamcılığının faydası olarak sayılabilir. 500 bin ya da 1 milyon takipçiye sahipseniz, birçok firma tarafından, kolaylıkla bu işi alabilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi, dolandırma unsurlarına karşı dikkatli olunması gerekir. Paranızı alacağınıza dair garantiniz olmalı veyahut da parayı işten önce teslim almalısınız. Paranızı alamadığınız takdirde, paylaşımınızı kaldırabilme imkanına da sahipsiniz. Fakat doğru düzgün bir iş gerçekleştirmek için, ücret garantisi olduğundan emin olmalısınız.

Instagram Reklamcılığı İle Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Düzenli olarak Instagram reklamcılığı yapan bir kişi, göz boyayan miktarlarda para kazanabilir. Ancak bunu yapabilmek için çok büyük bir kitleye hitap etmenin şart olduğunu unutmayın. 1 milyonun üzerinde takipçiye sahip pek çok fenomen, reklamcılık sayesinde kendilerine düzenli olarak bir gelir elde edebilmekte.

Profesyonel Instagram Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Profesyonel Instagram reklamcılığı yapabilmek için en az 200 bin takipçiye erişebiliyor olmanız gereklidir. Tabii isteyen firma, 50 bin takipçisi olan kişiden de reklam talep edebilir. Fakat genellikle 1 milyon üzerinde takipçiye sahip olan fenomenler, düzenli olarak reklamcılık yapmaktadır. Profesyonel olarak Instagram reklamcılığı yapabilmek için yalnızca takipçi yeterli değildir.

Size reklam veren firmada iyi bir izlenim yaratmanız ve sonraki işlerinde de sizi dahil edeceklerinden emin olmanız gerekir. Reklam aldığınız tüm firmalar hakkında her şeyi bilmeli ve yapacağınız işi tertipli gerçekleştirmelisiniz.

Ancak bu sayede reklamcılıktan, doğru düzgün bir gelir elde edebilirsiniz. 618media.com web adresinden ulaşabileceğiniz SEO Ve Dijital Pazarlama Ajansı, bununla ilgili bilgileri, sitelerinde paylaştıkları makalelerde vermektedir. Instagram reklamcılığına dair ihtiyacınız olan her şeye bu siteden ulaşabilirsiniz.

618Media Diğer Hizmetler

618Media, internet üzerinde, dijital pazarlama adı altında gerçekleştireceğiniz her türlü eylemde, sizlere rehber olabilecek özellikte makaleler paylaşmaktadır. Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarında reklamcılık yapmaya dair pek çok yazıya ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı hizmeti alabilir, E-ticaret gibi pek çok alanda web sitesi tasarımı için fikirler de edinebilirsiniz.

 220 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir