Steam Boy adı ile duyurulan ancak daha sonra Smach Zero olarak ismi değiştirilen Portable Steam Machine‘in 2016 yılının son çeyreğinde satışa çıkacağı açıklandı. Cihazın ön sipariş fiyatı ve tüm detayları haberimizde.

smach-zero

Valve geçtiğimiz yıllarda Steam Machine platformunu duyurmuş ve büyük ses getirmişti. Daha sonra ilk Steam Machine’lerin bu yıl 10 Kasım tarihinde satışa çıkacağı söylenmişti. Şimdi ise cihazın portable versiyonu hakkında yeni bilgiler geldi.

Portable Steam Machine 2016’da Geliyor

İlk olarak Steam Boy adı ile duyurulan ancak daha sonra Smach Zero olarak isim değiştiren Portable Steam Machine’ler, önümüzdeki yılın son çeyreğinde satışa sunulacak.

Söylenenlere göre Smach Zero, 299 dolardan ön siparişe açılacak. Ancak cihaz satışa çıktığı zaman fiyatının daha yüksek olacağı iddia ediliyor.

Smach Zero’nun Teknik Özellikleri

Smach Zero 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, USB ve Bluetooth desteği gibi özelliklerle gelecek. WiFi ve 4G’li olmak üzere 2 farklı versiyonu bulunacak olan cihaz, 5 inçlik 720 piksel ekrana sahip olacak.

Ayrıca 2 adet yuvarlak kontrol pad ve 8 adet fiziksel buton ile gelecek olan Smach Zero, kullanıcılara bir gamepad rahatlığını sunmayı hedefliyor. Halihazırda piyasada bulunan PS Vita ve Nvidia Shield gibi portatif oyun konsollarına rakip olarak gelecek olan Smach Zero’nun kullanıcılar tarafından yeterli ilgiyi görüp görmeyeceğini önümüzdeki sene öğreneceğiz.