okey oyna

Polyurea Kaplama

Polyurea

Polyurea kaplama son yılların en çok tercih edilen kaplama yöntemlerinden birisidir. Özellikle sprey polyurea kaplama yöntemi çok güvenilirdir. Bu güvenirliği uzun vadede koruma sağlamasından gelir. Polyuera kaplama diğer kaplama yöntemlerinden her zaman bir adım önde bulunur.

Birçok kaplama tekniği kullanılsa da bahsettiğimiz gibi sprey polyurea kaplama yöntemi aralarındaki en iyi yöntemdir. Sprey polyurea sayesinde özel makinelerle madde yalıtım yapılacak yüzeye yüksek basınçla püskürtülür. Belirli sıcaklıkta olan ürünün yüksek basınçla püskürtülmesi ile oldukça sağlam ve uzun vadeli bir kaplama ortaya çıkar.

Birçok alanda kaplama olarak kullanılan sprey polyurea elastik yapıdadır. İç dış geçirgenliği oldukça düşük olduğu için hava koşulları ne kadar değişirse değişsin binalarda olan korozyonu önleme özelliği vardır.

Kullanım Alanları

Polyurea kaplamanın kullanım alanı oldukça geniştir. Birçok yüzeye kolayca uygulanır ve poyurea izolasyon sağlayarak yapıları uzun süre korur.

Kullanım alanları;

  • Su izolasyonu
  • Teras izolasyonu
  • Gizli dere izolasyonu
  • Çatı izolasyonu
  • Su kuyusu yalıtım
  • Temel perde izolasyonu

Bunun gibi birçok alanda kullanılan polyurea kaplama sayesinde dış etkenlerden etkilenmeyen yüzeyler sayesinde uzun süreli kullanın sağlanır.

İzolasyonun Önemi

Su izolasyonu ne kadar basit görünse de oldukça gerekli bir izolasyon yöntemidir. Su ne kadar az olursa olsun zamanla tüm yapılara bozacak özelliktedir. Polyurea kaplama ile suyun bu özelliği tamamen ortadan kalkar. Diğer kaplama yöntemlerinin aksine polyurea uzun süreli koruma sağlar ve su sızıntılarına asla izin vermez. Geçirgenliğinin çok az olması sayesinde kaplandığı yüzeyi dış etkenlere karşı oldukça başarılı bir şekilde korur.

Polyurea kaplama sayesinde yapılarınızın su tarafından korozyonunu önleyebilirsiniz. Uzun süreli koruması sayesinde ekstra olarak bir izolasyon yöntemine gerek duyulmaz. Bu sayede polyurea kullanımı uzun vadede oldukça uyguna gelmektedir. Polyuera kaplatmak için iletişime geçip bilgileri vermek yeterlidir. Ekstra hiçbir şeye gerek yoktur. Gerekli uzmanlar kaplanacak yere gelerek kısa bir sürede kaplamayı yaparlar. Ardından bir daha su sızıntılarını düşünmeye ihtiyaç kalmaz. Polyurea kullanmak rahatlık, keyif ve huzur getirir. Kaplama olarak lider konumda bulunmaktadır.

 1.142 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir