Pokemon Legends: Z-A Geliyor

Pokemon Legends Z-A

Pokemon Legends: Z-A oyunu resmi olarak tanıtıldı.

Pokemon Legends: Z-A Geliyor

Nintendo şirketi yılların ikonik serisi Pokemon’u hayatta tutmaya devam ediyor. En son 2022’de yayınlanan Pokemon Scarlet and Violet yapımı ile sessizliğe gömülen seri Pokemon Legends: Z-A ile tekrar sahaya geri dönüyor. Yayınlanan kısa süreli fragman yapımın 2025 yılında yayınlanacağını ortaya koymuş oldu.

Legends: Z-A 2025 Yılında Gelecek

Pokemon Legends: Z-A adlı yeni Pokemon oyunu görücüye çıktı. Kalos bölgesindeki Lumiose City’de geçen yeni ana oyun birçok farklı öğe barındırması ile oldukça dikkat çekiyor. Tanıtım fragmanına göre oyun şehrin hem insanları hem de Pokemonları barındırmak için kentsel dönüşüm geçirdiği bir dönemde geçecek.

Nintendo Switch’te Çıkış Yapması Planlanıyor

Kısa fragmanda dikkat çeken birkaç ayrıntı daha var. Buna göre Pokémon Legends: Z-A’nın 2025’de yalnızca Nintendo Switch‘te çıkış yapması planlanıyor. Yapımı önceki temel Pokemon oyunlarının geliştiricisi olan Game Freak hazırlıyor.

Yeni oyun duyurusu büyük beğeni toplayan Pokemon Legends: Arceus’tan 1 yılı aşkın bir süre sonra geldi. Nintendo Switch için piyasaya sürülen oyun Sinnoh’un tarihsel olarak esinlenilmiş bir bölgesinde geçiyordu. Ayrıca açık dünya tarzı bir oynanış sunması ile de merak uyandırmıştı.

Nintendo Switch 2’nin Gelmesi İle El Konsolunda İşler Değişebilir

Pokemon Legends: Z-A’nın da benzer bir oynanış tarzını izleyip izlemeyeceği şimdilik belli değil. Ancak görünüşüne göre 2025 hem Pokemon hem de Nintendo için yoğun bir yıl olacak. Nintendo Switch 2’nin gelmesi ile el konsolunda işler değişebilir.

Ayrıca Pokemon Scarlet and Violet birkaç yıl önce sunuldu ve satış rakamları ile Nintendo’yu sevindirmeyi başardı. Pokemon Legends: Z-A ise yeni Switch’ten önce serinin ivmesini sürdürmek istiyor.

Pokemon Legends: Z-A Video

Pokemon’un resmi Youtube kanalında paylaşılan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir