PlayStation VR İncelemesi

Sony tarafından ilk olarak Project Morpheus kod adı ile ortaya çıkarılan ve sonrasında PlayStation VR ismini alan sanal gerçeklik gözlüğünün incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı incelememizde.

PlayStation VR incelemesi ile karşınızdayız. Sony’nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü son dönemin en heyecan verici cihazlarından biri olmayı başardı.  Peki PlayStation VR fiyat konusunda rakiplerine göre avantajlı mı? Sony PlayStation VR nasıl bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor? Tüm bu sorular ve daha fazla detayı incelememizde bulabilirsiniz.

PlayStation VR Özellikleri

VR başlığının boyutları 187 × 185 × 277 mm olarak belirlenmiş. Oyun konsolu ile cihaz arasında bağlantı kuran işlemci ünitesinin boyutları ise yaklaşık olarak 143 × 36 × 143 mm. Kaliteli sert plastikten üretilen PS VR, kabloları dahil etmediğinizde 610 gramlık bir ağırlığa sahip.

5,7 inçlik OLED bir ekranla gelen cihaz, 1.920 x RGB x 1.080 çözünürlük ve 100 derecelik bir görüş açısına sahip. 120 Hz, 90 Hz arası bir yenilme süresi sunuyor. İvme ölçer ve jiroskop gibi sensörlerin bulunduğu sanal gerçeklik cihazında HDMI ve USB bağlantıları da göze çarpıyor.

PlayStation VR oyunları cihaz için özel olarak üretildiği için ilgili uygulamaya girdiğiniz anda 360 derece oyun ortamının keyfini sürmek mümkün.

PS VR’ın en büyük özelliklerinden birisi de doğal olarak saniyede oynatabildiği kare sayısı. Sony’nin VR başlığı saniyede 120 kare oynatabiliyor ve bu sayede rahatlıkla oyun ortamı ile uyum sağlayabiliyorsunuz.

Kendine özel bir 3d ses teknolojisinden yararlanan PS VR yukarıdan, aşağıdan ve her yerden gelen seslerin yönünü ve mesafesini doğru bir şekilde algılayabilmenizi sağlayan en ileri 3d ses özelliğine sahip.

Arkadaşlarınızla da sohbet edebilmeniz için cihazda bir de dahili mikrofon bulunuyor. Bu özellik ileride çıkacak bazı oyunlarda da kullanılabilecek ve sizi çok daha derin bir oyun atmosferine dahil edebilecek.

İkili lenslere ve 3d derinlik sensörlerine sahip PlayStation Camera, nerede olursanız olun gözlüğün PlayStation Move kontrol cihazının ve DualShock 4 ışıklı çubuğun konumunu takip edebiliyor.

PlayStation VR Teknik Özellikleri

Ürün Kodu: CUH-ZVR1

Ekran: OLED

Ekran Boyutu: 5.7 inç

Çözünürlük: 1.920 x RGB x 1.080 (960 x RGB x 1.080)

Yenileme Hızı: 120 Hz, 90 Hz

Görüş Alanı: Yaklaşık 100 derece

Mikrofon: Entegre

Sensörler: İvme ölçer, jiroskop

Bağlantı: HDMI, USB

PlayStation VR Çıkış Tarihi

Cihazın çıkış tarihi: 24 Ocak

PlayStation VR Fiyatı

PlayStation VR satış fiyatı: 1.699 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.