PlayStation 5’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

PlayStation 5

Sony firması PlayStation 5‘in çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

teknogaste.com sitesinde yer alan habere göre, uzun zamandır merakla beklenen ve hakkında birçok iddiaların gündeme geldiği PlayStation 5 için düzenlenen etkinlikte oyun konsolunun satış fiyatı ve çıkış tarihi nihayet resmiyet kazandı.

Oyunseverler uzun zamandır PlayStation 5’in fiyatı ve çıkış tarihini bekliyorlardı. Bu süreçte pek çok iddia da ortaya atıldı. Bu iddialarda pek çoğunun asılsız çıkması endişeleri daha da artırdı. Merakla beklenen PlayStation 5 Showcase etkinliği sonunda gerçekleşti. Bu etkinliğin daha önceki dönemlerde gerçekleşen etkinliklerden çok daha farklı olduğu belirtildi. Etkinlikte uzun zamandır beklenen PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı da belli olmuş oldu.

Etkinlikte yeni bilgiler ve çalışmalar da gün yüzüne çıktı. Artık oyunseverler PS5 ile geriye yönelik olan PS4 yapımları içinde oyunlara kolaylıkla erişim sağlayacaklar. Bu konuda ayrı bir ücretlendirmenin olup olmayacağı şimdilik belli değil. Ancak PS Plus aboneliği olanlar için bu hizmetin ücretsiz olabileceği kuvvetli bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi

12 Kasım’da öncelikli olarak Japonya, ABD, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda, Avustralya ve Güney Kore pazarları için satışın gerçekleştirilebileceği açıklamndı. Dünya genelinde ise bu satış sürecinin 19 Kasım’dan itibaren resmi olarak başlaması bekleniyor.

PlayStation 5 Fiyatı

PS5 diskli versiyonu için yapılan değerlendirmelerden sonra yurt dışı fiyatı 499 dolar ve disksiz versiyonunu almak isteyen oyunseverlerin ödeyeceği miktar ise 399 dolar. Fiyatlar konusunda çeşitli tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Bu süreçte geçtiğimiz hafta Microsoft tarafından Xbox oyun konsollarının fiyatları açıklanmıştı. Karşılaştırma yapıldığında Xbox için bir tehdit olabileceği düşünülüyor.

Kaynak: TeknoGaste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.