İlk olarak elimize bir metre alarak penceremizin genişlik ölçüsünü ve yükseklik ölçüsünü bir kenara not ediyoruz. Bu ölçüyü alırken milimetrik almamıza gerek yok. 3-5 cm kısa veya uzun olmasının fiyatı etkilemeyeceğini bilmenizde fayda var. Çünkü pimapen fiyatları aldığınız firmalar arasında anlaştığınız firma gelip montaj için ölçüyü alacaktır. Şimdi kısaca fikir sahibi olmanız açısından pimapen fiyatları nasıl hesaplanır anlatmaya başlayalım.

pimapen-fiyatlari

140 cm genişlik ve 150 cm yükseklik olarak bir penceremiz var. Ve bu pencere tek kanatlı olacak. Yani üstteki resimde gördüğünüz gibi klasik bir pimapen fiyatı hesaplayacağız. Bir çoğumuzun evinde böyle pencere vardır. *Öncelikle kullanılan profilin metresini sayacağız. Yani kaç metre plastik kullanıyoruz. 140 cm genişlik için 2 adet yani 280 cm (2.8m) profil var.150 cm yükseklikte 3 adet dikey profil ve 2 adet kanat dikey profili toplam 5 adet dikey profil var. Yani 5 tane 150 cm eşittir 750 cm (7.5 m) ve 2 adet yatay kanat 70 cm çarpı 2 eşittir 140 cm (1.40 m ) profil var. Kullanılan tüm profilleri saydık. Toplam 2.8m + 7.50m + 1.40 = 11.70 metre pvc pencere profili var. Pimapen fiyatları hesaplanırken öncelikle pvc profil hesaplanır. Bizim penceremizde 11.70 metre pimapen profil gidiyor. *Marmara pimapen işini iyi yapan tavsiye edilen bir firma yardımları için teşekkür ederiz.

Daha sonra yükseklik ve genişliği çarparak ısıcam fiyatlarını bulmamız gerekiyor. Isıcam hesaplaması metrekare (m2) olarak yapılmaktadır. Yani 1.40 * 1.50 = 2.10 metrekare cam var. Cam hesaplamasını yaparken dıştan dışa çarpma sebebi camların fire verme sebebidir. Ancak Marmara pimapen ısıcam fiyatlarını hesaplarken *bilgisayardan hesapladığı için fireyi müşteriye yansıtmamaktadır. Profil, ısıcam hesaplaması ile iş bitmiyor. Pencere altına mermer, aksesuar ve pervaz fiyatı ufakta olsa fiyatı etkiliyor. Bize pimapen fiyatları nasıl hesaplanır konusunda*yardımcı olan Marmara pimapen yetkililerine teşekkür ederiz.