Pilsiz Çalışan Ampul (Teknogaste Özel Haber)

Teknoloji demek enerjidir farkındayız enerji kaynakları olmadan neler yapılır sorusuna cevaben Pilsiz çalışan ampul olur mu demeyin deneyin ve sonuçlarını görün.

Pil olmadan herhangi bir hareketli sürekli enerji kaynağı olmadan elektrik kesintilerinde 7 Watt 12 Volt DC led ampulünüz çalışsın ister misiniz? Hiçbir elektrik üretecek bataryaya ihtiyacınız yok. Sadece bu makalede vereceğimiz malzemeleri kullanarak, pilsiz çalışan ampul yapımını kendi ellerinizle ve hiçbir profesyonel bilgi gerektirmeden sadece yönergeleri izleyerek yapabileceksiniz. Elektrik kesintisi kaç saat sürerse sürsün, 12 volt DC ampul etrafı bembeyaz olarak aydınlatmaya devam edecek.

Hayal Kurmuyoruz Termodinamik Yasalara Saygımız var

Termodinamik yasalar der ki, enerji vermeden mekanik bir aleti çalıştıramazsınız,  ek olarak verdiğiniz enerjinin yüzde yüzü de mekanik veya başka enerjiye dönüşmez. Yani tam verim almak imkansızdır. Bu yasalar büyük buhar makineleri, Rankine çevrimleri, Carnot çevrimi Bryton çevrimi vs çevrimler ve ısı makineleri için doğrudur. Ancak bizim bunlarla işimiz yok. Bizim sadece 2 mıknatısa, 30 cm uzunluğunda 2.5 mm çıplak bakıra ve bir adet ampule ( 12 volt DC 7 Watt) ve tabi 12 adet küçük dairesel mıknatısa ve bir tane de bozuk hoparlöre ihtiyacımız var. Tabi lehim makinesi, lehim pastası ve varsa silikon tabancası işleri çok kolaylaştıracak.

Pilsiz Çalışan Ampul için Gerekli Malzemeler

  • 12 Volt 7 Watt Led DC Ampul
  • 30 cm uzunluğunda 2.5 mm kalın bakır tel
  • Bir bozuk teyp hoparlörü ( mıknatısı için lazım)
  • Bir adet ampul için duy
  • 15 adet 2 cm çapında 2 cm yüksekliğinde silindirik mıknatıs

Sınırsız Enerjili Led Ampul Yapımı

Bu parçaları hazırladıysanız şimdi hemen ilk olarak 30 cm uzunluğundaki çıplak bakırı bir tahta kalemi üzerine sarmaya başlayın. 16 tur attırın. Sonra iki ucu maket bıçağı ile iyice yontun. Ardından bu uçları lehim pastasına daldırın. Çünkü bozuk hoparlörün + ve – uçlarına bu yapay bobini lehimleyeceğiz. + ve – yön önemli değil istediğiniz ucu istediğiniz uca kaynatın.

Şimdi de aldığınız duyun iki ucunu bu mıknatıstaki uçlara lehimleyin. Sonra da 15 adet mıknatısı alarak o bobinin içine yerleştirin.  Son olarak led ampulü duya takın. Ampul bembeyaz olarak ışık vermeye başlayacak. Sisteme pil filan bağlamayın, elektrik vermeyin sadece size söylendiği haliyle yapın. Makalede yer alan resimleri adım adım izleyin ve resimdeki gibi basit uygulamaları sıra ile yapın. Ardından ampul yandığında pile veya başka bir kaynağa ihtiyacınız olmadan elektrik kesintilerinde sınırsız aydınlanın. Bu düzeneği dilerseniz, bir tahta kutu içine yerleştirin ve aydınlanma ihtiyacı  olduğu zaman ampulü kutuya takın.

Resimli gösterim

Ekranda görüldüğü gibi bakır telinizi sarın.

Lehim yapacağınız kabloların uçlarını açın

Sarmış olduğunuz bakır telinizi bozuk olan hoparlörün üzerine silikon yardımıyla sabitletyin.

Her iki ucu resimde gösterildiği şekilde lehimleyin

Duy uclarını aynı şekilde lehimleyin.

Lehim işlemini bitirdiyseniz son 2 aşama ya geçin

Mıknatısı aynı resimde gösterildiği şekilde bobinin içine yerleştirin.

Artık ampulu bağlayabilirsiniz artık sınırsız bir şekilde enerji elde etmiş olacaksınız.

Teknogaste.com un haberine göre enerjiye ihtiyaç duyulmadan pilsiz çalışan ampül sınırsız şekilde lambayı yakıyormuş.

https://teknogaste.com/pilsiz-calisan-ampul-teknogaste-ozel-haber

 105 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir