Philips LED Ampulle İnternet Aktarımı Yapmayı Başardı

Philips ışık dalgaları ile internet aktarımı yapmayı başardı. Detaylar haberimizde.

Işık dalgalarını kullanarak internet aktarımı teorisi ile başlayan Light Fidelity yani Li-Fi teknolojisinin global çapta ilk kullanımı başladı. Philips Li-Fi ürünleri ve teknolojisi kullanıma sunuldu.

Philips Li-Fi teknolojisi LED ampullerin armatürlerinin internete erişim sağlaması ve bu armatürler üzerindeki LED ampul‘lerin yaydığı ışık dalgalarının interneti aktarmasını temel alan bir sistem. LED ampullerden yayılan güçlü ışık dalgaları üzerinden yayılan veriler alıcı cihaza bağlanacak olan bir USB dönüştürücü ile internete dönüşüyor.

Işık dalgalarının yoğunluğu ile internet hızı ve veri aktarımı oldukça yüksek seviyelere erişebiliyor. Li-Fi saniyede 224 gigabayta kadar ulaşabiliyor. Bu hızlarda bir saniyede 20 film uzunluğunda veri indirmek mümkün. Hue ürünleri ile aydınlatma kategorisinde yenilikçi ürünler sunan Philips, Light Fidelity Li-Fi teknolojisini kullanan ürünlerini küresel çapta kullanmaya başladı.

Li-Fi ile Wi-Fi sinyalleri ile erişilemeyen veya ciddi oranda sinyal kaybı yaşanan bölgelerde kayıpsız bir deneyim sunulabiliyor. LED ampullerin bulunduğu ortama özel olan internet ağı ile güvenlik seviyesi de oldukça yüksek seviyede. Işık dalgaları duvarları aşamayacağı için bu tip ağlara dışarıdan erişim neredeyse imkansız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir