PAYKWİK

İnternette alışveriş yapmak günümüz insanı için hızla artmakta olan davranış biçimi.

Sanal oyunların yeni çıkan versiyonları, ek paketler, oyunlarda level atlamak için indirilen uygulamalar, internette zevk alınarak oynanan okey, bilardo oyunları için yapılan ödemelerde kredi kartları veya banka kartları yerine sanal kartlar kullanılıyor artık.

Dünyada da 40.000 den fazla web sitesinde kullanıla, güvenirliliğini kanıtlamış olan Paykwik sanal kart tek ödemeli özelliği ile de iyi bir tercih oluşturuyor.

Şimdilerde sınırları aşan internet alışverişlerinde ödemelerin euro olarak yapıldığı Paykwik kartta ödeme limitlerini tüketici belirliyor. 10 eurodan başlayarak 1000 euroya kadar Paykwik kart sahibi olunabiliyor.

Paykwik satış bayileri ile  kurulan iletişim sonrasında hızlı bir satın alma işlemi gerçekleştiriliyor. Yapılacak işlem Paykwik bayinin vermiş olduğu banka hesabına istenilen miktarın yatırılması.

Yatırılan Türk lirası limit, günlük kurdan euroya çevrilir ve sms’le veya email adresine 19 haneli pin kodu gönderilir. Alışveriş yapılan sitede bu pin kodu girilerek para transferi Paykwik kartla tamamlanmış olur. İşlem sonrası Paykwik kart bloke olur. İçeride tüketicinin parası kaldıysa Paykwik satış bayisinden para bozdurma talep edilir ve içeride kalan para, günlük kurdan hesaplanarak banka hesabına Türk lirası olarak yatırılır.

Sabit fiyat üzerinden işlem görmediği için, günlük değişen kurdan hesaplanarak fiyat politikasını sürdürürür. Paykwik satış bayileri 7/24 saat müşterisine hizmet veriyor. Amerika’da, bir çok Avrupa ülkesinde, Hindistan’da online alışveriş ekonomisinin yüzde yirmisini oluştururken Türkiye’de hızla bu gelişmeyi takip ediyor. Sanal ortamda alışveriş arttıkça Paykwik kartlarının kullanım oranı da o denli artış gösteriyor. Daha çok oyun sitelerinde ve bahislerde kullanılan Paykwik sanal kart hızlı, kolay ve güvenilir bir işlem sağlıyor.

https://www.paykwik.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir