Bağlantı parçaları, bir boru hattının farklı kısımları arasında bağlantı kurmaya yarayan boru bağlantı elemanlarıdır.

Bugün su temini veya boru yapımı için çeşitli malzemeler kullanılabilir, ancak yine de sıklıkla metal borular kullanılmaktadır. Eski metal borulardan farklı olarak modern boruların, korozyon dirençleri yüksektir ve bağlantı parçaları kullanılarak birbirlerine kolayca bağlanırlar. Paslanmaz fittings ürünlerde de aynı şekilde düşük korozyon direnci çinko kaplama ile aşılmaktadır ve bu nedenle paslanmaz çelik kullanımı birçok açıdan fayda sağlamaktadır.

Paslanmaz Fittings Nedir?

Sıhhi tesisat sisteminin farklı kısımları arasındaki bağlantıların seçimi çok önemlidir. Bu bağlantı elemanları çeşitli endüstrilerde kullanılır, ancak çoğu zaman ev tesisatlarının kurulması için kullanılırlar.

Su kaynağının farklı bölümlerinde, boruların çapı farklı olabilir ve daha sonra farklı çaplardaki boruları birbirine boru bağlantı elemanlarının kullanılması gerekir. Boru hattının güzergahında, bitiş noktası görevi gören yerler vardır. Bunlar bir tıkaç ile hava geçirmez şekilde kapatılmalıdır ve bu görevi paslanmaz fittings ürünler yerine getirirler. Bu parçaların temel görevi, boruların tam sızdırmazlığını sağlamaktır. Genellikle, boru hattının rotasyon veya dallanma bölümlerine kurulurlar. Paslanmaz fittings boruya bir dişli ile bağlanırlar ve bu nedenle montajı kolaydır. Aynı zamanda , düşük maliyetlidir ve maksimum sızdırmazlık sağlar.

Paslanmaz çelik fittinglerin boyutlarının çok farklı olabileceği akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, seçim yaparken, bağlamak istediğiniz boruların çaplarını bilinmesi gerekir.

Paslanmaz Fittings Kullanım Alanları

Paslanmaz boru ve boru bağlantı elemanlarının en yaygın kullanım alanlarını Borşen firmasına sorduk;

  • Evler ve binalar: doğalgaz boruları, su boruları
  • Çeşitli sektörlerde sıcak su, kimyasallar, yağ, gaz ve kükürt gibi malzemelerin taşınması.
  • Otomotiv endüstrisi: hava ve su akış sistemleri ve boru sistemleri.
  • Kanalizasyon sistemleri, endüstriyel su hatları ve su şebekeleri.
  • Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme cihazları.
  • İnşaat endüstrisi: yapısal uygulamalar ve iskeleler.

Şu anda piyasada çok sayıda paslanmaz çelik boru ve ekleme parçası mevcuttur. Boruların ve bağlantı elemanlarının ebatları ve şekilleri ne olursa olsun, bu boru ve boru bağlantı parçalarının kullanımının faydaları, çeşitli endüstrilerde hem maliyet hem de verimlilik açısında kanıtlanmıştır.