Oyunlarda Şekilli Nick Kullanımı

PUBG Şekilli Nick

Elektronik sporların gittikçe hayatımızda daha fazla yer edinmesiyle, oyuncular arasında yalnızca yetenek, refleks ve strateji konusundan değil, oyunda kullanılan nick konusunda da bir rekabet oluşmaya başladı. Özellikle online arenada rekabete dayalı oyunlarda nick seçimi, oyuncuların yalnızca kendilerini tanımlamaları değil, yetenek, hırs ve kendilerini nasıl gördüklerini gerek kendi gerek karşı takım oyuncularına da göstermeleri açısından önemlidir. Kullandığı nicki seven oyuncuların oyun içinde daha hızlı motive olmaları ve takım oyunlarında takım oyuncularının da enerjilerine enerji katması açısından büyük önem taşımaktadır.

İnternet ortamında olsun, oyunlarda olsun yasal ismi yerine kendine seçtiği nick ile anılan bireyler, zaman içerisinde bu nickle beraber farklı bir kişilik haline gelmekte, bu da onları gerek oyunlarda gerekse internetteki sosyal ortamlarda daha başarılı ve aktif olabilmektedir.

Kuvvetli Bir Nickin Oyuncuya ve Oyuna Etkisi

Rekabet halinde bulunan oyuncular da tıpkı, kullanılan nicklerden etkilenmektedirler. “Küçük Kuzu2021” gibi bir nick kullanan oyuncudan hiçbir oyuncu korkmazken, daha etkili, söylenişi kolay, savaşmayı, zirveyi amaçlayan bir nick kullanan bir oyuncudan birçok oyuncu çekinecektir. Sağlam bir nick, online arenada oyuncuların en kuvvetli gladyatör gibi algılanmasında büyük rol oynamaktadır. Spartakus dururken kim “Küçük Kuzu 2021” ile aynı takımda olmak ister ki? Bu yüzden özellikle klan özellikli oyunlarda oyun nickleri daha da önem kazanmaktadır.

Özellikle ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan oyun conventionları ve etkinlikleri ile diğer oyuncularla yüzyüze gelebilen oyuncuların kullandıkları nickler, gerçek isimlerinden daha önemli hale gelmektedir. Hatta profesyonel oyunculuk kavramının oturmaya başladığı günümüzde, başarılı oyunculara özel seriler hazırlayan donanım üreticileri, oyuncuların başarıları kadar isimlerine de dikkat etmektedirler. Oyunlar için seçilen nickler zaman içinde yalnızca karakter için seçilen bir isim değil, aynı zamanda bir marka haline de gelebilmektedir.

Etkileyici Bir Nick Bulmanın Yolları

Önceki jenerasyonların sözlüklerde bulunan havalı kelimelerin neredeyse tamamını kullanmış olması, yeni nesil oyuncuların şekilli nick bulmaları için daha yaratıcı olmalarını gerektiriyor. Oyuncunun kendini ifade edebileceği, kendini mutlu hissedebileceği, hem rakiplerini etkileyebilecek bir nick bulmak, birçok online oyunda neredeyse imkansıza yakın bir durum haline gelmiş durumda. Neyse ki oyunculara bu konularda hizmet veren, onların oyunun akışına ve stratejilerine daha rahat kafa yormalarını sağlayan Save Butonu bu konuda oyunculara yardımcı oluyor.

Oyuncuları etkileyebilecek, söylenmesi ve yazılması kolay, ağırlığı ve karakteri olan nickleri ziyaretçileri paylaşan site, oyuncuların alt kimlikleri için tamamen farklı ve kendisini yansıtan bir isim bulmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.