İstanbul Ticaret Odası‘nda gerçekleşen ödül töreninde yerli oyun yapımcısı Cevat Yerli, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın elinden önemli bir ödül aldı.

ito-odul-toreni

Geçtiğimiz hafta sonu Çırağan Sarayı‘nda düzenlenen bir organizasyonla davetlilere kapısını açan İstanbul Ticaret Odası ödül töreninde özellikle Türk oyun tutkunlarının yakından tanıdığı Cevat Yerli, ödül alan isimlerden biri oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve birçok önemli ismin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde, Türk oyun yapımcısı ve aynı zamanda Crytek‘in CEO’su olan Cevat Yerli “Sıra Dışı Ödül‘”e layık görüldü.

Far Cry, Crysis serisi ve Ryse: Son of Rome oyunlarıyla milyonlarca oyuncuyu sunucularında barındıran CryTek’in yöneticisi ve önde gelen grafik motorlarından CryEngine‘ın gelişiminde önemli bir rol oynayan Cevat Yerli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ellerinden uzun süre unutamayacağı bir ödül aldı.

crysis

Cevat Yerli, Crytek’ın dünya çapında açtığı stüdyolarla ön plana çıkarken son olarak geçtiğimiz yıllarda İstanbul‘da Crytek adına açtığı oyun stüdyosuyla da oldukça anılmıştı.