Oyun Geliştirme Merkezi OGEM Açıldı

Oyun Geliştirme

Game Factory ve İBB işbirliği ile kamu destekli ilk Oyun Geliştirme Merkezi (OGEM) açıldı.

Oyun Geliştirme Merkezi (OGEM)

Game Factory ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş ortaklığı ile Türk oyun sektöründeki kamu destekli ilk kuluçka merkezi OGEM (Oyun Geliştirme Merkezi) resmiyete geçti. Oyun stüdyolarını global pazara taşımayı amaçlayan OGEM, oyun geliştiricilere teknik ekipmandan pazarlamaya, ofis desteğinden mentorluklara kadar birçok fırsat sunuyor.

Açılışta yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’de birçok sektörde olduğu gibi oyun sektörünün gelişmesinde de İstanbul’un lokomotif rol oynayacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Game Factory şirketinin CEO’su Efe Küçük ise oyun sektörünün gelişimi için kamu iş birliklerinin önemine dikkat çekti.

İmamoğlu: İstanbul’un Lokomotif Rol Oynayacağını Düşünüyoruz

Ekrem İmamoğlu OGEM ile Türkiye’yi oyun sektörünün ana merkezlerinden birisi yapmayı istediklerinin altını çizdi: “Buradaki asıl amacımız Türkiye’yi oyun sektörünün ana merkezlerinden birisi yapmak, OGEM’deki stüdyolara onlarca kapı açmak. İstanbul’da başlattığımız yolculuğumuzun Türkiye geneline yayılacağını, Türkiye’de birçok sektörde olduğu gibi oyun pazarının gelişmesinde de İstanbul’un lokomotif rol oynayacağını düşünüyoruz” dedi.

Oyun Geliştirme Merkezi’ne seçilen ekipler 12 ay boyunca kuluçka destekleri kapsamında Haliç manzaralı fiziksel ofis imkanına sahip olacaklar. İstanbul’u Avrupa’nın oyun başkenti yapmayı amaçlayan Ekrem İmamoğlu, OGEM ile oyun geliştiricilerin bir arada yer aldığı ve birbirleri ile deneyimlerini paylaşabilecekleri bir ekosistem oluşturacak.

OGEM İnternet Sitesi

OGEM’in resmi internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir