Ortodonti Tedavisi Nedir?

Çene kemiği ile dişlerin doğru bir şekilde konumlandırılarak çarpık dişlerin düzeltilmesine Ortodonti denir. Çene ve dişlerde ki bozuklukların tedavi edilmesi önemlidir. Erken yaşta teşhis edilerek tedavi edilmesi çocuğun çene gelişimine yardımcı olur ve düzgün yüz hatlarının oluşmasını sağlar. Yetişkinlerde ise ağız kapanış şekli düzeltilir.

Beslenme bozuklukları ağızdan nefes alma çocukların parmak emme alışkanlığı yalancı emzik kullanımı uyurken sürekli aynı tarafta yatmak diş eti problemlerine ve erken diş kaybına bağlı olarak görülen diş düzensizlikleri diş sıkma tırnak yeme kalem ısırma gibi alışkanlıklar ortodontik bozuklukların nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca hormonal düzensizlikler ve genetik faktörler de ortodontik sorunları etkilemektedir.

Ortodontik bozuklukların başında çapraşıklık aşırı önde ya da arkada çenenin konumlanması yanak ve dudak ısırma alt ve ön dişlerin birbirine temas etmemesi ve yüz hatlarında oluşan bozukluklar gelmektedir. Bu tür diş ve çene yapısı bozukluklarını İzmir ortodonti merkezinde tedavi ettirebilirsiniz. Ortodonti eğitimi almış uzman doktorlar tarafından yapılan bu tedavi güvenilir bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca Ege ortodonti merkezinde de yaptırabileceğiniz bu tedavi sayesinde kısa sürede diş ve çene bozukluklarından kurtulabilirsiniz.

Ortodonti tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerin başında braket takılması gelir. Dişlerin üzerine yapıştırılan braketler dişlerin kademeli olarak hareket etmesini ve düzgün bir şekilde konumlanmasına yardımcı olur. Diğer uygulamalar ise özel sabit yer tutuculardır. Hareketli apereyler ise alignerlar hareketli yer tutucular çene genişletici apareyler ve headgeardır. Bu yöntemleri en iyi şekilde uygulayan bu ortodonti merkezinde siz de tedavi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.