Online Tetris Oyunu Oyna

Tetris hem basit hem de kişiyi zorlayıcı bir oyun olabiliyor. Amaç düşmekte olan blokları doğru pozisyonda ve boşluk kalmayacak şekilde yatay sıralar halinde yerleştirebilmektir. Hiç boşluğun olmadığı bir yatay sıra yapıldığında, bu sıra kayboluyor, böylece daha fazla oyun yeri açılıyor ve puan kazanıyorsunuz. Renkli bloklar dönerek doğru pozisyona girebiliyor fakat şekli değişmiyor. Oyunun eğlencesi ve zorluğu da oyunu uzun süre oynayabilmekte saklı kalıyor.

Boş Zamanlarını Eğlenceye Dönüştürün

Hayat koşuşturması, iş hayatının yoğunluğu, okul telaşı, ödevler, ev işleri, sorumluluklar derken kimi zaman kendinize hiç zaman ayırmadığınızı fark ettiğiniz oluyor mu? Çocuklarının bilgisayar ve tabletle oynamak istediğinizde gözünüz arkada kalıyor mu? Kendinize az zaman ayırıp nefes almak mı istiyorsunuz? İşte hem güvenli içeriklere sahip hem de zeka gelişimini olumlu etkileyen bir eğlence.

Tetris Oynamanın Faydaları

Günlük hayatta izlediğiniz ufak bir kare video, oynadığınız oyunlar, konuştuğunuz kişiler, birçok şey sizi her türlü iyi veya kötü etkileyebilir. Kişiliğimiz de bu gibi şeylerle şekillenir. Şimdi tetris oyna ile zihnimiz nasıl etkilenir bunlara bakalım.

  • Birçok bilgisayar oyununun özellikle psikolojik olarak sinir sistemini bozucu etkileri var. Amerikalı uzmanların tetris oynamanın zeka gelişimini olumlu yönde etkilediğine dair araştırmaları var.
  • Ayrıca el ve göz koordinasyonunu geliştirme açısından da tetris oynamanın olumlu etkileri var. Çünkü tetris oyunu kısa zamanda hızlı düşünmeyi sağlayan bir oyundur.
  • Tetris oynayan kişilerin plan ve yapı becerisinin yüksek olduğunu ortaya çıkaran araştırmalar da mevcut.
  • Her şeyden öte sizi ve ailenizi kötü oyunlardan, kötü reklamlı oyunlardan korur.

Geçmişten Günümüze Tetris

Tetris oyunu eskiden oyun konsolları, atariler, küçük el oyunlarında hatta bazı televizyonlarda bile yüklü olabiliyordu. Tetris oynamak için konsolları kurmak, oyun kollarını kullanmak gerekiyordu. Şimdi ise mobil ortamda bir tık kolaylığında ulaşabiliyorsunuz. Şimdi online tetris oyna ile boş vakitleriniz çok keyifli olacak.

Zararlı bir içerik olmadan, sinirlerinizi bozmadan ve zeka gelişiminizi olumsuz etkilemeden oynayabileceğiniz bir tetris oyunu var. Üstelik kazandığınız puanlarla da sürpriz hediyeler kazanma şansınız da var. Böylece hem eğlenip hem kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.