Hız konusunda oldukça iddialı olan OnePlus 3T ve iPhone 7 Plus modellerinin karşılaştırma videosu sizlerle.

Şu zamana kadar karşısına çıkan rakiplerine hız konusunda şans tanımayan iPhone 7 Plus bu iddiasını sürdürmeye devam ediyor.

Bu sene akıllı telefon sektörüne damga vuran telefonlardan birisi olan olan OnePlus 3’ün geliştirilmiş sürümü olan OnePlus 3T, Snadragon 821 işlemcisi ve 6 GB RAM’i ile oldukça dikkat çekiyor.

Hızı ve teknik özellikleri ile Android telefonlar arasında dikkatleri üzerine toplayan OnePlus 3T, Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7 Plus ile hız konusunda kozlarını paylaştı. Başa baş bir mücadelenin yaşandığı bu hız testinde OnePlus 3T’nin rakibini oldukça zorladığına şahit oluyoruz.

PhoneBuff adlı YouTube kanalının hazırlamış olduğu karşılaştırma videosunda kozlarını paylaşan OnePlus 3T ve iPhone 7 Plus hız konusunda birçok konuda karşılaştırılıyor.

Hız konusunda iddialı olan iki akıllı telefonun karşılaştığı videoda göreceğiniz gibi iPhone 7 Plus’ın uygulamaları açış hızının OnePlus 3T’ye göre daha hızlı olduğuna tanık oluyoruz.

Hız testine çok iyi bir başlangıç yapan OnePlus 3T rakinine karşı kısa bir süre üstünlük sağlasa da iPhone 7 Plus, Lapse it’te proje dosyası kaydederken rakibine adeta A10 işlemcisinin farkını gösteriyor.

Başa baş bir rekabetin yaşandığı test videosunda sıra animasyon geçişlerine geldiğinde ise OnePlus 3T hız yarışını rakibi iPhone 7 Plus’ın hemen arkasından izliyor.

OnePlus 3T hız konusunda birçok kriterde geri kalsada, arkaplandaki uygulamaları çağırma hızı ile rakibi iPhone 7 Plus’ın önüne geçmeyi başarıyor.

Kısacası her yarışta olduğu gibi yarışın galibi iPhone 7 Plus oluyor. Birçok konuda rakiplerinin oldukça önünde olan iPhone 7 Plus’ın hız konusunda şu anda eline su dökebilecek bir model bulunmuyor diyebiliriz. Karşılaştırma videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.