Öğrenci Koçu

Öğrenci Koçu

Öğrencilik son derece zor ve uzun soluklu bir süreç. Çocuklar çok erken yaşlarda eğitim hayatının içerisine giriyorlar ve maalesef kısa süre sonra kendilerini bir yarış ortamında buluyorlar. Her ne kadar okullarında öğretmenleri, evlerinde ebeveynleri öğrencilerin eğitim sürecinde destekleyicileri olmaya çalışsalar da işin tekniğini, püf noktalarını bilemedikleri için yetersiz kalabiliyorlar. Öğrenciler de tek başlarına bu süreci yönetmekte zorlanabiliyorlar. İşte öğrenci koçluğu tam da bu noktada görev alıyor.

Öğrenci koçluğu, öğrencinin bütün eğitim öğretim, aile ve arkadaş hayatında maksimum performansa ulaşması için planlı bir gelişim yolculuğuna çıkmaktır. Başarılı bir öğrenci koçu, öğrencilerin kendilerini keşfetmeleri, güçlü ve zayıf yanlarını keşfetmeleri, ilgilerini ve yeteneklerini fark etmeleri, hedeflerini daha somut biçimde belirlemeleri ve bu süreci en doğru zaman yönetimi ile yönetebilmeleri konusunda destek verir. Bütün bunları fark ettirerek başarıyı arttırır.

İzmir’de Hizmet Veren Öğrenci Koçu

Aslında her öğrenci özeldir. Her insanın özel olduğu gibi. Fakat bu özellikler keşfedilmediği, fark edilmediği taktirde zaman içinde sönüp gider. Hatta öğrencinin kendisi dahi yeteneklerini, becerilerini fark edemeyebilir. Öğrenci koçu ise her öğrencinin özel olduğunu, her bireyin güçlü yönlerinin bulunduğu gibi zayıf yönlerinin de bunabileceğini kabullenerek hareket eder. Çalışmalarını bireysel yaparak öğrenciyi bütün halinde ele alır. Sadece akademik yönden değerlendirmenin dışına çıkar. Onu yetenekleri ve ilgisi yönünde yönlendirir. Öğrenciye kendisine değer verildiğini, sevildiğini hissettirir. Bunu bilen öğrenci de daha başarılı bir öğrenci, daha mutlu bir birey olur. Bütün bunları sağlayacak bir öğrenci koçu arıyorsanız Kavani Koçluk tam size göre. Öğrenci koçu İzmir ihtiyaçlarınız için rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.

Zaman Mekan Sınırı Olmayan Online Öğrenci Koçu

Kavani Koçluk, uzun yıllardır öğretmenlik yapmış, bu süreçte ve daha sonrasında pek çok eğitime katılarak sertifikalar, yeterlilik belgeleri almış kişilerden oluşuyor. Online öğrenci koçu olarak da tercih edebileceğiniz bir merkez. Dolayısıyla başarıya ulaşmak, motivasyonunuzu yükseltmek için ihtiyacınız olan öğrenci koçu, bir telefon uzağınızda yer alıyor. Üstelik son derece sade, doyurucu bilgiler bulunan bir web siteleri var. Buradan da he hizmetlerini inceleyebilir hem de doyurucu makalelerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir