Geçtiğimiz günlerde Mac versiyonu yayınlanan Office 2016 önizleme sürümü Windows için de kullanılabilir duruma geldi. Yeni yazılım, geliştiriciler ve IT profesyonelleri için kullanıma sunuldu.

office-2016-1

Microsoft, Office 2016 hazırlıklarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Mac için Office 2016 önizlemesini yayınlayan şirket, şimdi de Windows için Office 2016 önizlemesini kullanıma sundu. Dün erken saatlerde Office 2016’dan görsellerin sızması ile başlayan süreç, gün içinde şirketten gelen açıklama ile netlik kazandı.

Önizleme programı genişliyor

Konu ile ilgili Beta Archive sitesine açıklamalarda bulunan Office 365 İstemci Uygulamaları ve Servisler Bölümü’nden sorumlu başkan yardımcısı Kirk Koenigsbauer, uygulama için aylardır kapalı testler sürdürdüklerini belirterek, şimdi test programını geliştiriciler, IT profesyonelleri ve Office 365 müşterilerine yönelik genişlettiklerini ifade etti.

office-2016-2

Yeni özelliklerin hepsi yok

Microsoft, uygulamanın final sürümünde yer alması planlanan tüm özelliklerin önizleme sürümünde bulunmadığını belirtti. Office 2016 IT Profesyonelleri ve geliştirici önizleme sürümüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.