NVIDIA’dan Dijital İnsan Oluşturma Aracı Geliyor

NVIDIA Dijital İnsan

NVIDIA metaverse evreni odaklı dijital insan oluşturma aracı Omniverse Avatar Cloud Engine‘i duyurdu.

NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine Duyuruldu

NVIDIA firmaların metaverse evremine girmesini sağlamak amacıyla bulut tabanlı yeni hizmetlerini ve araçlarını duyurdu. Dijital avatar ve içerik oluşturmayı basitleştirmeyi amaçlayan NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine firmanın metaverse’e yönelik hedeflerini yansıtıyor.

Metaverse Odaklı Dijital İnsan Oluşturma Aracı

NVIDIA şirketi SIGGRAPH 2022 etkinliğinde Omniverse Avatar Cloud Engine’a (ACE) resmiyet kazandırdı. Oldukça gerçekçi dijital insanlar ve sanal asistanlar oluşturmaya imkan sunan Avatar Cloud Engine oyun, bankacılık, eğlence ve ulaşım gibi birçok sektörde kullanılacak.

NVIDIA firmasının açıklamasında Omniverse Avatar Cloud Engine ile “son derece gerçekçi, tamamen etkileşimli avatarlar” oluşturmanın artık mümkün olduğu ifade edildi. Ayrıca dijital asistanların birden fazla dili anlayabildiğini, konuşmalara cevap verebildiğini ve ortamla etkileşim kurduğunun altı çizildi.

NVIDIA Maxine ve NVIDIA Tokkio Projeleri Devam Ediyor

NVIDIA Dijital İnsan

Firmanın şu anda Omniverse Avatar Cloud Engine hizmetine dayanan NVIDIA Maxine ve NVIDIA Tokkio isimli 2 projesi var. Maxine online iş birliği ve içerik üretim programlarını son teknoloji video ve ses işlevleri ile birleştiriyor. Tokkio ise restoran benzeri hizmet sektöründeki ortamlar için iletişim kuran ve öneriler sunan avatarlara odaklanıyor.

NVIDIA Omniverse ve Simülasyon Teknolojisi Başkan Yardımcısı Rev Lebaredian konu ile ilgli: “NVIDIA ACE birçok sofistike yapay zeka teknolojisini birleştirerek geliştiricilerin Turing testini geçme yolunda olan dijital asistanlar oluşturmalarına imkan sunuyor.” açıklamasını yaptı.

NVIDIA Epic Games’in MetaHuman’ına Meydan Okuyor

Daha önce Epic Games benzeri bir projeyi Unreal Engine desteği ile geliştiren MetaHuman’da ortaya koymuştu. NVIDIA ise gerçekçi avatarlar ve dijital asistanlar oluşturarak Epic Games’e tabiri caizse meydan okuyor. Bu avatarların metaverse’e geçişi kolaylaştırması amaçlanıyor.

NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine Tanıtım Videosu

NVIDIA’nın resmi Yotube hesabında yayınladığı Omniverse Avatar Cloud Engine tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir