okey oyna

Nvidia Titan V Tanıtıldı

Dünyanın en güçlü ekran kartı Nvidia Titan V resmi olarak tanıtıldı. Yeni ekran kartının tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

GTX 1000 serisi ile sunduğu yüksek performans ile yeni bir dönemin kapılarını aralayarak ve yüksek çözünürlükte oyun deneyiminin sorunsuz hale gelmesini sağlayan Nvidia, bu kez yeni Titan V modelini tanıttı.

Nvidia’nın açıklamasına göre “Titan V şimdiye kadar oluşturulmuş en güçlü PC GPU’su” olma özelliğine sahip. Ayrıca Titan V modeli,Nvidia’nın yeni Volta mimarisini kullanıldığı ilk tüketici sınıfı ekran kartı olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik özellikleri ile göz dolduran fakat fiyatı ile tüketici sınıfında olup olmadığı tartışılan Nvidia Titan V’nin detaylarını yakından inceleyelim.

Nvidia Titan V Teknik Özellikleri

Yapay zeka odaklı bir ekran kartı olan Titan V, 5.120 CUDA ve 640 tensor çekirdeğinin yanı sıra 21.1 milyar transistörü ile bu alanda 110 teraflop seviyesine ulaşan bir performans sergiliyor.

Rakiplerine kıyasla 9 kat daha fazla derin öğrenme performansı sunan ekran kartında 12 GB HBM2 bellek bulunuyor. Ekran kartının standart işlem gücü ise 13.8 TFLOPS seviyesinde.

Nvidia yetkilileri Volta ile yüksek performanslı bilgisayarların ve yapay zekanın sınırlarını zorlamayı bir vizyon haline getirdiklerini ifade ediyor.

Nvidia kurucusu ve CEO’su Jensen Huang yaptığı açıklamada Titan V ile Volta’yı tüm dünyadaki araştırmacıların ve bilim insanlarının kullanıma sunduklarını ve buluşlarını görmek için sabırsızlandıklarını belirtiyor.

GTX 1070 ve GTX 1080 serisi ekran kartları günümüzde üst düzey bir performans sunuyor. Nvidia’nın böyle bir model duyurması ekran kartı konusunda AMD’ye kıyasla ciddi bir yol kat ettiğini ortaya koyuyor.

Ekran kartı 12 nm teknolojisi ve 250 W TDP değerine sahip.

Nvidia Titan V Fiyatı

Ekran kartı 2.999 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip. Nvidia, Titan V modelini her müşteriye 2 adet ile sınırlı olacak şekilde satışa çıkardı.

Nvidia Titan V tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 255 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir