Notion AI Kısa Bir Süre İçin Ücretsiz Oldu

Notion AI

Notion AI yapay zeka sohbet robotu 5 Nisan’a kadar ücretsiz oldu.

Notion AI Kısa Bir Süre İçin Ücretsiz Oldu

Yapay zekanın gelişimi son zamanlarda dikkat çekmeye devam ederken birçok meslek alanında da kendine yer edinmeye başladı. Yapay zeka destekli sohbet robotları metin yazarlığı ve editörlük gibi alanlarda daha çok dikkat çekiyor. Şirket Alfa versiyonunu kısa bir süre için ücretsiz yaptı. Şimdi de insanların Notion AI sohbet robotunu hangi amaçla daha çok kullandıklarını açıkladı.

2 Milyondan Fazla Kişi Notion AI Alfa İçin Kaydoldu

Geçen hafta yapılan açıklamada ücretsiz kullanıcılar dahil herkesin Notion AI Alfa versiyonunu kullanabileceği belirtilmişti. Bu açıklamadan sonra yapay zekanın alfa versiyonunu denemek isteyenler sıraya girdi. Bu sayede 2 milyondan fazla kişi yapay zekayı kullanmak için kaydoldu.

Notion AI Editörlük İçin Daha Sık Kullanılıyor

Bu süreci test eden firma bir süre sonra sonuçları açıkladı. Karşılaştırma sonrasında kullanıcıların yeni bir metin talep etmesinden çok hali hazırda bulunan yazıların iyileştirilmesini tercih ettiği ifade edildi.

Yazımı İyileştir Seçeneği Daha Çok Kullanılıyor

Notion AI mevcut yazıların noktalama ve imla kurallarını düzeltme yazının dilini yumuşatma veya sertleştirme yazıyı uzatma ya da özetleme gibi birçok fonksiyona sahip. Yani insanlar yeni bir metin talep etmekten daha çok kendi yazdıkları metinin iyileştirilmesini talep etti. Bundan dolayı Notion AI’nin yazımı iyileştir seçeneği daha çok kullanılıyor. Bu sayede Notion AI için editörlük özelliği daha çok ön plana çıkıyor.

Notion AI yetkililerinin yaptığı açıklamada kullanıcıların en çok tercih ettiği bir diğer özellik ise tamamen yeniden tasarlama oldu. Kullanıcılar bu özellikle Notion AI’ye yine mevcutta olan yazılarını gönderiyor ve onun en iyi biçimde geri dönüşünü alıyor. Notion AI kullanıcıların editörlük tarafındaki yeteneklerini geliştirmek için yardımcı oluyor.

5 Nisan’a Kadar Ücretsiz Daha Sonra Aylık 10 Dolar

Ayrıca belirtmek gerekiyor ki Notion AI Alfa versiyonu 5 Nisan’a kadar ücretsiz. Ancak ücretsiz olsa da tüm kullanıcılara yalnızca 20 ücretsiz cevap hakkı veriliyor. Bu tarihten sonra da aylık 10 dolar ödeme yaparak Notion AI sohbet robotunu kullanmaya devam etmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir