Nokia 2016’da Akıllı Telefon Pazarına Geri Dönüyor

Bir dönemin en büyük mobil cihaz üreticisi olan Nokia 2016 yılında akıllı telefon pazarına geri dönüyor. Nokia yöneticilerinden gelen açıklama ve son gelişmeler haberimizde.

nokia

Bir dönemin en büyük mobil cihaz üreticisi olan Nokia, önemli bölümlerini Microsoft‘a sattıktan sonra akıllı telefon pazarından çekilmişti.

Aylar boyu önemli gelişmelerin olmadığı Nokia, MWC 2015‘te Nokia N1 adlı android tabletini duyurmuştu.

Saatler önce Nokia’nın yöneticilerinden bir açıklama geldi ve markanın 2016 yılında akıllı telefon pazarına döneceği doğrulandı.

Çin‘de yapılan bir röportajda konuşan Nokia yöneticisi Mike Wang, 2016 yılında akıllı telefon üretebileceklerini ve üretimde Çin’deki fabrikaların kullanılabileceğini belirtti.

Muhtemelen ilk adımda Nokia N1 tabletin üretimindekine benzer bir yol izleyecek Nokia’nın, pazara nasıl bir giriş yapacağı çok merak ediliyor.

Zira son dönemde akıllı telefon pazarında yer bulmaya çalışan pek çok marka uygun fiyatlı cihazlar üreterek karşımıza çıkıyor.

Nokia ise muhtemelen Nokia N1’de yaptığı gibi çok kaliteli ürünler üretecek ve bunları şu anda popüler olan Apple, Samsung, LG ve HTC gibi markalara benzer fiyatlar ile satacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir