Nintendo Switch 2 Geliyor

Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2 ile ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı. Merakla beklenen yeni el konsolu yakında bizlerle buluşacak.

Nintendo Switch 2 Özellikleri

Nintendo şirketi milyonlarca satan el konsolu Switch’in hala iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasına rağmen teknoloji anlamında geri kalmaya başladığı ile ilgili eleştiriler geliyordu. Her şeyin hızla değiştiği bu pazarda 7. yılını dolduran konsol için artık emekli olma vakti gelmiş diyebiliriz. Ortaya çıkan ilk sızıntılara göre Nintendo Switch 2 Mart ayında çıkış yapabilir.

Yeni El Konsolu Mart Ayında Çıkış Yapabilir

Ünlü Nintendo fanlarından olan Felipe Lima da ortaya atılan bu iddiaları doğruladı. Switch meraklılarının Mart ayını beklemesini söyleyen Lima bundan emin olduğunu iddia etti. Ayrıca firma için oyun tasarlayan yapımcıların da Mart ayındaki dev etkinlik için büyük bir hazırlık yaptıkları konuşuluyor. Tedarik zincirindeki bazı şirketler Nintendo Switch 2 için şimdiden stok siparişi vermeye başlamış bile.

Mart Ayında Tanıtılsa Bile Piyasaya Çıkması Zaman Alabilir

Ancak belirtmek gerekiyor ki bu iddialar haricinde firmanın yaptığı resmi bir açıklama yok. Ayrıca Nintendo Switch 2 önümüzdeki Mart ayında resmiyet kazansa bile piyasaya çıkması için daha oldukça zaman var. Konsolun Türkiye’ye resmi olarak gelme ihtimali şu anda yok gibi görünüyor. Ancak Nintendo firması ilerleyen zamanda ülkemizde bir ofis açmayı düşünür mü bilinmez.

Super Mario Bros Wonder Kısa Sürede 12 Milyon Satmıştı

Nintendo şirketi yalnızca Switch’e özel oyunlarla dünyanın her yerindeki oyuncuların gönlünü kazanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Örneğin geçen Ekim ayında piyasaya çıkan Super Mario Bros Wonder kısa sürede 12 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir