Nintendo 2DS XL Duyuruldu

Nintendo‘nun müthiş bir başarı yakalayan Switch el oyun konsolundan sonra piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni el oyun konsolu 2DS XL modeli duyuruldu. Yeni oyun konsolunun tüm detayları haberimizde.

Nintendo Switch‘in ardından firma şimdi de yeni el oyun konsolu 2DS XL modeli duyuruldu. Yeni el konsolu 2DS’ye oranla büyük geliştirmeler ile birlikte geliyor ve direkt olarak 2DS’nin devamı niteliğinde hazırlanıyor. Hatta konsolun 3DS‘den de daha iyi olduğunu ama 3D ekran sahibi olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Nintendo 2DS XL Neler Getiriyor?

Hakkında bugüne kadar hiçbir dedikodu duyulmayan Nintendo 2DS XL, 2DS’ye göre çok daha hızlı bir işlemciye sahip. 3DS’nin yükseltilmiş sürümü demek de mümkün çünkü tasarımı direkt olarak 3DS ile aynı hatlarla hazırlanmış.

Ekran boyutu da 2DS’den büyük olsa da 3DS ile aynı tutulmuş. İsminden de anlaşılabileceği üzere 2DS XL üç boyutlu bir el konsolu değil. Bunların dışında çok sevilen ve 2DS’de bulunmayan C-Stick de artık 2DS XL’ye eklenmiş durumda. Ayrıca konsol üç boyutlu olmadığı için 3DS oyunlarını da üç boyut efekti olmadan çalıştırabiliyor.

Bunların dışında konsolun 3DS için piyasaya sürülen tüm oyunlarla birlikte Nintendo DS‘ye de geri uyumluluk desteği veriyor. Yani Nintendo DS oyunları 2DS XL ile oynanabilecek.

Nintendo 2DS XL Çıkış Tarihi

Konsolun piyasaya çıkma tarihi ise 28 Temmuz.

Nintendo 2DS XL Fiyatı

Japonya‘da tüm dünyaya oranla çok daha erken piyasaya sürüleceği açıklanan cihazın satış fiyatı ise 150 dolar seviyesinde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir