Netflix Bulut Oyun Platformu Kuruyor

Netflix Bulut Oyun

Netflix bulut oyun platformu ve oyun stüdyosu kuracağını açıkladı.

Netflix Bulut Oyun Platformu Kuruyor

Bir süredir abone kaybı yaşayan Netflix 2022 yılının son aylarına iddialı bir giriş yaptı. 3. çeyrek kazancını duyuran firma bulut oyun platformu ve oyun stüdyosu için müjdeyi verdi. Into the Breach, Mahjong Solitaire, Bowling Ballers ve Heads Up! gibi oyunlarla karşımıza çıkan Netflix şirketi yeni platformu ile ilgili resmi bir açıklama yaptı. Firma hem bulut oyun pazarında hem de oyun yapımcılığında hızla ilerlemek için adımlarını attı.

Açıklamalar TechCrunch Disrupt 2022 Konferansında Yapıldı

Google kısa bir süre önce hedefine ulaşamadığı için bulut oyun hizmetini kapatacağını açıklamıştı. Amazon benzeri rakipler kendi bulut oyun hizmetlerini sunmaya devam ediyorlar. Firma kasım ayında reklam destekli üyelik modelini piyasaya süreceği için yeni hamleler yapmaya başladı. Kullanıcılara hem film / dizi hem de oyun deneyimini yaşatmak isteyen Netflix, TechCrunch Disrupt konferansında oyun stüdyosu açacağını da resmi olarak duyurdu.

Yeni Stüdyoyu Chacko Sonny Yönetecek

Konferansta konuşma yapan Netflix Games Başkan Yardımcısı Nike Verdu bulut oyun hizmeti ile ilgili ciddi arayışta olduklarını ifade etti. Verdu açıklamasının devamında “Güney Kaliforniya’da yeni bir oyun geliştirme stüdyosunu açacağız. Daha önce satın aldığımız oyun stüdyolarından farklı olarak ilk defa kendi imkanlarımızla açtığımız bir stüdyo ile karşınızda olacağız. Yeni stüdyoyu Overwatch’ın baş yapımcısı Chacko Sonny yönetecek.” ifadelerini kullandı.

Birçok firma bulut oyun hizmetini bağımsız bir ürün olarak sunuyor. Netflix’in abonelik fiyatlarında küçük bir artış yaparak bu hizmeti tüm kullanıcılarına sunacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir