Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, kozmik ışın kılıcı görüntüsünü yayınladı. NASA‘nın kozmik ışın kılıcı ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

nasa-uzay-isin-kilici

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA tarafından, tam da Star Wars: The Force Awakens filminin üstüne bir görüntü paylaşıldı. Paylaşılan görüntü doğrudan NASA tarafından “Kozmik Işın Kılıcı” olarak isimlendirilince herkesin ilgisini çekti.

NASA: Kozmik Işın Kılıcı

Aslında NASA tarafından yayınlanan bu görüntü, bilim kurgu filmlerde yer alan ışın kılıcı ile görüntü dışında bir benzerlik göstermiyor. Zaten NASA tarafından ışın kılıcı olarak isimlendirilmesinin temel sebebi de bu oluşumun çift bıçaklı bir kozmik ışın kılıcı gibi görünmesinden kaynaklanıyor. Zira bu görüntünün sebebi de tamamen kozmik bir olaydan kaynaklanıyor.

Görüntünün ve videonun temelinde ise kozmik bir oluşum bulunuyor. NASA tarafından açıklanan bu görüntüler, 1,350 ışık yılı uzaklıkta bulunan Orion B karmaşık molekül bulutu içerisinde yer alıyor. NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu aracılığıyla elde edilen bu görüntüler, Star Wars ile birlikte yoğun bir ilgiyle karşılanmış oldu.

NASA’nın yayınladığı kozmik ışın kılıcı videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.