Müzikli Instagram Hikayesi Nasıl Kaydedilir?

Instagram Takipçi Satın Al

Müzikli Instagram hikayesi nasıl kaydedilir sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Müzikli Instagram Hikayesi Nasıl Kaydedilir?

Instagram aylık 1.28 milyar aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi konumunda. Platform sunduğu video ve fotoğraf özelleştirmeleri ile bize özgü içerikler hazırlamamıza imkan sunuyor. Ancak bazı telif sorunlarından dolayı Instagram hazırladığımız fotoğrafları ve videoları kaydederken sonradan eklediğimiz müziğin sesini kısıyor. Peki bu durumda müzikli Instagram hikayesi nasıl kaydedilir?

Bu problemi aşabilmek için kullanılabilecek bir kaç yöntem bulunuyor. Bunlar kısa vadede işinizi görecek çözümler ancak birçok manuel hamleye ve bazı adımlarda 3. parti uygulamaların kullanılmasını da gerekebiliyor.

1. Yöntem: DM İle Kaydetmek

1.Adım: Instagram uygulamasını açın ve bir hikaye oluşturun ya da telefonunuzun galerisinden mevcut bir hikayeyi yükleyin.

2.Adım: Hikaye paylaşım kısmında sağ üstteki 3 noktaya dokunun.

3.Adım: Çıkan seçeneklerden Kaydet’i seçin.

4.Adım: Instagram uygulamasını açın ve Mesajlar kısmına geçin. Yakın arkadaşınızla bir sohbet açtıktan sonra ekranın sol alt kısmındaki Kamera simgesine tıklayın.

5.Adım: Galeri’yi seçin ve biraz önce kaydettiğiniz hikayeyi seçin. Hikayeyi seçtikten sonra yukarı kaydırarak müzik çıkartmasını ekleyin. Müzik çıkartmasını ekledikten sonra hikayeye eklemek istediğiniz müziği seçin.

6.Adım: Müziği ekledikten sonra Sohbette Tut seçeneğini seçin ve daha sorna Gönder’e tıklayın.

7.Adım: Müzikli Instagram Hikayesi sohbete gönderilecek. İlk olarak seçenekleri görebilmek için videoya dokunup basılı tutun. Daha sonra Kaydet’e dokunun.

2. Yöntem: Instagram Hikayesini Yayınladıktan Sonra Müzik İle Kaydetmek

Bu yöntem bir önceki yöntem ile hemen hemen aynı. Yalnızca bu defa hikayeyi yayınlandıktan sonra kaydediyoruz. Hikayeyi yayınladıktan sonra kaydedin ve 1. yöntemin 4. adımdan itibaren adımları takip edin. Hikayenizi müzikli olarak kaydedebileceksiniz.

3. Yöntem: SnapInsta İle Hikayenizi Kaydedin

1. Adım: İlk olarak cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz hikayeyi bulun. Daha sonra hikayeyi açın ve 3 noktaya dokunun ve Bağlantıyı Kopyala’yı seçin.

2.Adım: İnternet tarayıcınızı açın ve Snapinsta.app sitesini ziyaret edin. Ana ekranda hikaye düğmesine tıklayın.

3.Adım: Daha sonra kopyaladığınız bağlantıyı Paste URL Instagram kısmına yapıştırın.

4.Adım: İnternet sitesi indirmeyi getirecek ve size indirme seçeneği sunacak. Videoyu İndir’e dokunun.

5.Adım: Hikaye cihazınıza müzikli olarak kaydedilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir