MSI RX580 Gaming X İncelemesi

2K ekran çözünürlüklü oyunlar için tasarlanan en başarılı ekran kartlarından birisi olan MSI RX580 Gaming X modelinin incelemesi sizlerle.

MSI’ın özellikle 2K çözünürlük için ideal olan yeni ekran kartı RX580 modeli, AMD’nin Polaris 20 mimarisini temel alıyor. Bu GPU sayesinde ekran kartının frekansları da bir miktar daha yükseltilmiş durumda.

14 nm FinFET teknolojisi ile üretilen bu GPU, özellikle 1.440p çözünürlük seviyesine kadar oyunlarda yüksek performans vermesi için tasarlanmış.

MSI RX580 Gaming X Teknik Özellikleri

1.257 MHz baz ve 1.340 MHz boost hızlarına sahip olan RX580, 36 işlem birimine ve 2.034 stream işlemcisiyle donatılan ekran kartı, GDDR5 tipi 8 GB bellek ile üretiliyor. 256 bit bellek arayüzü ile gelen ekran kartının 185 Watt TDP değeri ise dikkat çeken detaylardan.

Twin Frozr VI teknolojisi ile çift fanlı soğutma, kişiselleştirilebilir RGB aydınlatma, çift slotlu tasarım, 8 pin’li PCIE güç girişi gibi özelliklerle birlikte, 2 x HDMI 2.0, 2 x DisplayPort 1.4, 1 x Dual-Link DVI-D bağlantı seçenekleri de ekran kartının diğer detayları arasında.

MSI RX580 Gaming X Tasarımı

Tasarım noktasında MSI’ın genel tasarım çizgilerini sürdüren RX580, şık ve kaslı bir yapıya sahip. Ön kısımdaki çift fanlı soğutma sistemi ve arka kısımda yer alan ve PCB’yi koruyan arka plaka, ekran kartına şık bir görünüm kazandırıyor.

Çift slotlu tasarıma sahip olan ekran kartı, özelleştirilebilir RGB aydınlatmaları ile kişiselleştirme konusunda da oldukça başarılı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.