MSI MEG Aegis Ti5 Tanıtıldı

MSI MEG Aegis Ti5

MSI yeni oyuncu bilgisayarı MEG Aegis Ti5 modelini tanıttı.

MSI MEG Aegis Ti5 Teknik Özellikleri

İnternetin yaygınlaşması ve video oyunlarının giderek daha da popüler hale gelmesi ile, farklı tasarıma sahip bilgisayarlar da üretilmeye başlandı. Son yıllarda hazır sistemlere göre toplama bilgisayarlar çok daha popüler olmaya başladı. Bu nedenle birçok bilgisayar firması, hazır sistemler satabilmek için sıra dışı tasarımlar tercih etmeye başladı. Bu sıra dışı tasarımlardan de MSI MEG Aegis Ti5.

NVIDIA RTX 3000 serisi ekran kartına sahip olan dünyanın ilk hazır sistemi olma ünvanına sahip olan oyuncu bilgisayarı kısa bir süre içinde satışa sunulacak.

Fütüristik bir tasarıma sahip olan cihaz oyunculara görsel açıdan hitap etmeyi hedefliyor. Ayrıca dünyanın ilk Ampere ekran kartlı sistemi olma özelliğini de taşıyan bilgisayar, üst düzey bir performans vaat ediyor. Dünya genelinde bilgisayar toplamak daha cazip bir seçenek olsa da hazır sistem isteyen kullanıcılar da hala mevcut.

Agresif bir tasarımama sahip olan bilgisayarda birçok oyuncunun çok sevdiği RGB ışıklandırma da mevcut. Oyuncu bilgisayarının teknik özellikleri arasında en çok dikkat çeken ise 10. Nesil Intel Core işlemciler ve NVIDIA RTX 3000 serisi ekran kartlarını kullanıyor olması. En üst modelde NVIDIA RTX 3080 ekran kartı ve Intel Core i9-10900K işlemcisi tercih edilebiliyorken, daha düşük donanımlara sahip modelleri de bulunuyor. Bu donanımları soğutmak için yeni bir sistem geliştiren MSI firması, Silent Storm Cooling 4 ile kasanın içini ayrı ayrı bloklara ayırıyor.

Ön kısımda bir butonla gelen oyuncu bilgisayarında, güç seçenekleri arasında fiziksel olarak geçiş yapılabiliyor. Bu butonla sistemin sıcaklık değerleri görüntülenebilir, MSI Dragon Center ile farklı görevler atanabilir. 2.5G LAN, Wi-Fi 6 ve yerleşik bir Thunderbolt 3 desteğine sahip olan bilgisayar, dosya aktarımı ve yayın imkanlarını en üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Oyuncu bilgisayarının satış fiyatı şimdilik belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir