Moto Z ve Moto Z Force Tanıtıldı

Motorola‘nın amiral gemi sınıfı serisinin yeni üyeleri olan Moto Z ve Moto Z Force modelleri tanıtıldı. Cihazların tüm detayları haberimizde.

motorola-moto-z-moto-z-force

2014 yılında Motorola’yı satın alan Lenovo, geçtiğimiz aylarda yeni akıllı telefonlarını Moto by Lenovo markasıyla satışa sunacağını açıklamıştı. Bu serinin ilk amiral gemi modelleri, düzenlenen Lenovo Tech World etkinliğinde tanıtıldı.

Etkinlik kapsamında tanıtılan Moto Z ve Moto Z Force modellerinin ilk dikkat çeken özelliği, 3.5 mm kulaklık girişinin yer almaması. Bu değişim ile birlikte cihaz üzerinde tüm işlemler tek port üzerinden yapılıyor.

Moto Z Özellikleri

5.2 mm kalınlığı ile dikkat çekmeyi başaran Moto Z, gücünü Qualcomm’un bu yıl amiral gemi modellerinde sıkça gördüğümüz Snapdragon 820 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den alıyor. 32 GB veya 64 GB dahili depolama alanı seçeneklerinin sunulduğu telefonun hafızası, microSD kart yuvası sayesinde artırılabiliyor.

5.5 inç büyüklüğünde QHD AMOLED ekranın bulunduğu telefonun, arka tarafında 13 megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyafram aralığına sahip lazer otofokus destekli kamera yer alıyor. Cihazın ön tarafında ise 5 megapiksel çözünürlüğünde LED flaşlı kamera bulunuyor.

Parmak izi okuyucuya ve USB Type-C portuna yer verilen Moto Z, 2.600 mAh kapasiteli bataryadan beslenirken Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi ile kutudan çıkıyor.

Moto Z Force Özellikleri

Genel anlamda Moto Z ile benzer özelliklere sahip olan Moto Z Force modeli, ekran ve batarya konusunda öne çıkıyor. Yine Moto Z modelinde olduğu gibi Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den güç alan telefonda, 32 GB ve 64 GB dahili depolama seçenekleri sunuluyor.

Moto Z Force’un 5.5 inç büyüklüğündeki QHD AMOLED ekranı, Moto Z modelinden farklı olarak şok ve darbelere karşı dayanıklılık sağlayan Shattershield koruma teknolojisi ile birlikte geliyor.

21 megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyafram aralığına sahip lazer otofokus destekli arka ve 5 megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram aralığına sahip ön kameranın yer aldığı Moto Z Force, modüler yapıda olan bir telefon.

7 mm kalınlığa sahip olan telefon, orantılı olarak batarya artışı ile geliyor. 3.500 mAh kapasiteli bataryadan beslenen telefonda, USB Type-C girişi yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir