Nisan ayında oyuncularla hasretine son verecek olan Mortal Kombat X için yeni oynanış videoları ve yeni karakterler duyuruldu.

mortal-kombat-x

NetherRealm Studios tarafından geliştirilen ve Warner Bros Games‘in yayımcılığını üstleneceği Mortal Kombat X’te yer alacak iki dövüşçü ve karakterlere dair oynanış görüntülerinin yer aldığı videolar yayınlandı.

Yayınlanan oynanış videolarında karşımıza çıkan Cassie Cage karakterinin bulunduğu repliklerde, Sonya Blade ve Jax’in varlığına dair cümleler kullanılıyor. Ayrıca oyun adına sızan bilgilerde de zaten bu dövüşçülerin yer alacağı söyleniyordu fakat ortaya çıkan bu görüntülerle birlikte hemen hemen bu ikilinin oyunda yer alacağı kesinleşmiş oldu.

Üç farklı dövüş sistemi gibi farklı yenilikler sunulacak olan MK X‘te bu zamana kadar Sonya Blade, Jax, Reptile, Kotal Kahn, Ferra & Torr, D’Vorah, Cassie Cage, Scorpion, Sub-Zero, Kano, Raiden, Kung Lao, Kitana ve Goro gibi karakterlerin kesin olarak yer alaccağı biliniyor. Yeni karakterlerin ise gün geçtikçe açıklanması bekleniyor.

Yayınlanan videolar ve görüntülerle oldukça üst seviye grafiklere sahip bir Mortal Kombat deneyimi yaşacağımızı gördüğümüz Mortal Kombat X PC, PS 4, PS 3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için 14 Nisan 2015’te raflardaki yerini alacak.