Mortal Kombat 1 Efsanesi Geri Dönüyor

Mortal Kombat 1

Efsane dövüş oyunlarından Mortal Kombat 1 çok yakında PC’ye ve oyun konsollarına geliyor.

Mortal Kombat 1 Efsanesi Geri Dönüyor

Efsane dövüş oyunu serisi Mortal Kombat geri dönüyor. NetherRealm Studios şirketinin paylaştığı video ile Mortal Kombat 1’in piyasaya sürüleceği tarih de resmiyet kazandı. Yeni oyun hem hikayesiyle hem de dövüş mekanikleriyle seri için önemli bir dönüm noktası olacak.

Mortal Kombat 1 Çıkış Tarihi

Mortal Kombat 1’in duyurususu kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. 19 Eylül 2023 tarihinde çıkış yapacak olan oyun Xbox Series X/S, PlayStation 5, PC ve Nintendo Switch için satışa çıkacak. Yapımın Mortal Kombat 11’in Aftermath DLC hikayesinden başlayacağı ifade edildi.

Yeni sinematik fragmanda birçok efsane karakter var. Bunlar arasında Raiden, Liu Kang, Scorpion, Kung Lao, Sub-Zero, Kitana, Mileena ve Shang Tsung yer alıyor. Geliştirici NetherRealm Studios firması bu karakterlerle oyunculara klasik rekabetlerde beklenmedik değişiklikler sunmayı amaçlıyor.

Oyun Bir Süre Önce Warner Bros Gelir Raporunda Ortaya Çıkmıştı

Oyun bir süre önce yayınlanan Warner Bros gelir raporunda ortaya çıkmıştı. Ancak yeni fragmanla resmi duyuru yapılmış oldu. Fragman videosunun oldukça dikkat çekici olduğunun da altını çizelim. Fragman Liu Kang’ın Shang Tsung’a öldürücü bir hamle yapması ile sona eriyor.

Ayrıca oyunun internet sitesinde bulunan bir detay da merak uyandırdı. Kameo Fighters olarak isimlendirilen bir dizi karakter, ana dövüşçü kadrosundan ayrı olacak. Ancak günümüze kadar görülmemiş dövüş mekanikleri ile gelecek.

Yıllar geçse de Mortal Kombat’ın önemli bir seri olarak kalmaya devam edeceğini belirtelim. Yeni oyun oyuncuları yenilenmiş bir hikaye ve çok daha tempolu dövüşler sunmayı hedefliyor. Yapımın 19 Eylül 2023 tarihinde sunulacağını tekrar ifade edelim.

Mortal Kombat 1 Video

Mortal Kombat 1’in resmi tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir