Mining Sistem Önerileri

Mining

Son dönemlerde tüm dünyada ve ülkemizde artan Kripto para, bitcoin ve ethereum madenciliği sebebiyle madencilik farklı bir boyuta ulaştı. 2020’nin aralık ayında değerleri 200 Dolar olan ekran kartlarının aylık madencilik geliri 120 dolarlara yükselince insanlar artık madencilik işini ciddiye almaya başladı. Milyonlarca ekran kartı şu an da tüm dünyada mining işlemine başlamış durumda ve her geçen gün daha da artıyor. Olayın ciddiyetini şöyle anlayabiliriz; tüm dünyaca marka olarak kabul edilmiş Wolskvagen, Ford, Toyota ve birçok araç üreticisi ekran kartı çipi bulamadığından bantlarının çoğunu durdurmuş vaziyette.

Mining gelirleri bu kadar artmışken birçok insan yatırımı bu yönde yapmaya devam ediyor bizde teknohocam olarak insanların yanlış tercihler yapmaması adına mining için en verimli ekran kartları, anakartlar, güç kaynakları gibi konularda elimizden geldiğince sizlere yardımcı oluyoruz.

Mining yapılacak en iyi Ekran kartlarını merak ediyorsanız ve hangi ekran kartının mining için verimli olduğunu bilmek istiyorsanız yazımıza göz atın. Sizlere mining için en verimli şekilde çalışacak ekran kartlarını listeledik. Sizde kendinize en uygun ekran kartlarını seçip mining için bir adım atabilirsiniz.

Madencilik işleminde birden fazla ekran kartıyla kurulan sistemlerin popüler ismi “Rig”. Rig’ler iki veya daha fazlı ekran kartlarıyla çalışan amacı sadece kripto para madenciliği olan sistemlerdir. Rig’lerin en önemli komponenti ekran kartı olsada, anakart ve güç kaynakları da sisteminizin düzgün çalışması için çok fazla önem taşır. Mining anakart tavsiyesi ve Mining Güç Kaynağı önerileri yazılarımızla kurmak istediğiniz riglerin alt takımlarını kolayca seçebilirsiniz. Birden fazla ekran kartı takılacak anakartları araştırırken PCI-Express x 1 bağlantılarına dikkat edin. Eğer bir kartta 5 veya daha fazla sayıda PCI-Express x1 bağlantısı varsa bu kart madencilik için uygundur. Rig sistemlerde kullanacağımız güç kaynakları yani Power Supply’ de sisteme doğru akımla sürekli enerji sağlayacağı için çok önemlidir. Güç kaynaklarını seçerken birden fazla ekran kartı takacağımız için tam modüler güç kaynaklarını tercih etmeliyiz. Tam modüler güç kaynakları 2 ile 12 arasında değişen ekran kartı bağlantılarıyla sisteminizi doğru şekilde besleyecektir.

Mining için yatırım yapmaya bütçesi olmayanlar için de güzel bir haberimiz var. Eğer ekran kartınızın ram değeri 6 veya 8 GB ise Tek ekran kartıyla bitcoin madenciliği yapabilirsiniz. Örneğin şu anda kendi bilgisayarımda hali hazırda takılı 1660 Super ekran kartıyla yaklaşık olarak 1 ayda 90 dolar gelir elde ettim. Sizde kolayca kendi madencilik ağınızı kurup, dakikalar içerisinde kripto para kazanabilirsiniz. Tüm bunlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilir ve aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden yorumlarda belirtebilirsiniz.

 1.459 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir