Microsoft akıllı telefonlarına konumlandırdığı kablosuz şarj özelliği için yeni bir stant duyurdu. Yeni şarj standı parlak ve iddialı renkli neon ışığıyla dikkat çekiyor.

microsoft-kablosuz-sarj-standi-1

Kablosuz şarj özelliği günümüzde bir çok üst düzey akıllı telefonda yer almasına karşın henüz yeteri kadar yaygınlaşmış değil. Bizi kablolardan kurtaracak olan bu güzel teknoloji maalesef üreticiler tarafından pek desteklenmiyor desek yeridir.

Tabi akıllı telefon üreticileri arasında bir firma var ki bu teknolojiye en çok desteği o veriyor. Baktığımız zaman Microsoft’un neredeyse bütün üst seviye akıllı telefonlarına kablosuz şarj desteğini verdiğini görüyoruz.

Microsoft’tan Işıklı Kablosuz Şarj Standı

Microsoft ayrıca bu alanda çeşitli ürünlerde tanıtmaya devam ediyor. Haberimize konuk olan cihaz ise yeni bir kablosuz şarj standı. Microsoft’un Nokia markasıyla piyasaya sunduğu bu yeni şarj standını diğerlerinden ayıran yanı ise oldukça şık neon ışığına sahip olması.

microsoft-kablosuz-sarj-standi-2

Microsoft bu yeni ürünüyle hem telefonunuzu şarj etmeyi hem de masalarınızı aydınlatmayı hedefliyor. Beyaz, yeşil ve turuncu olmak üzere üç farklı rengi bulunan kablosuz şarj standı, Lumia telefonunuzu üzerine bıraktığınız anda ışık saçmaya başlıyor.

Stant etrafına konumlandırılan ışıklar yardımıyla üzerinde durduğu yüzeyi aydınlatıyor. Elbette bu özelliği her zaman kullanmak istemeyeceğiniz için firma buna da çözüm bulmuş. Şarj standında konumlandırılan ışığın şiddetini dilediğiniz gibi ayarlayabiliyor veya kapatabiliyorsunuz.

Standın etrafında bulunan bu ışıkları dilerseniz cihazınıza gelen bildirimleriniz içinde kullanabiliyorsunuz. Standı kullanmak içinse illa bir Lumia cihazınızın olmasına gerek yok. Bu stant ile Qi kablosuz şarj standardını destekleyen her hangi bir cihazı da şarj edebilmeniz mümkün.

Ancak cihazdaki ışık ayarlarını sadece Windows Phone cihazlar üzerinden değiştirebiliyorsunuz. Bu açıdan baktığımızda diğer cihazlar için kullanmakta pek mantıklı gözükmüyor açıkçası.

Nokia DT-903 ismindeki bu cihaz gücünü ise USB’den alıyor. Henüz ülkemizde satışı bulunmayan kablosuz şarj standının yurt dışındaki fiyatı ise 59,99 dolar.