Microsoft Surface Laptop SE Tanıtıldı

Microsoft Surface Laptop SE

Microsoft eğitim odaklı yeni dizüstü bilgisayarı Surface Laptop SE modelini resmi olarak tanıttı.

Microsoft Surface Laptop SE Özellikleri

Teknoloji devi Microsoft düzenlediği etkinlikte eğitim odaklı laptopu Microsoft Surface Laptop SE‘ye resmiyet kazandırdı. Profesyonellere hitap eden Microsoft Surface Pro X gibi üst düzey cihazlardan farklı olarak Surface Laptop SE öğrencilerin ve öğretmenlerin eğitim hayatındaki ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyor.

Yeni dizüstü bilgisayar Intel’in ürettiği çift çekirdekli Celeron işlemciden gücünü alıyor. 720p çözünürlük sunan laptopun ekranı ise tablet boyutlarında. Microsoft şirketi Surface Laptop SE’nin fiyatını öğrencilerin rahat alabileceği düzeye indirmek için bazı özelliklerden feragat etti.

Dizüstü bilgisayar çift çekirdekli Intel Celeron işlemci, 11.6 inç boyutunda 16:9 HD TFT LCD ekran ve 1 adet HD kalitede web kamerası sunuyor. Cihazın bağlantı tarafında ise USB Type-A ve USB Type-C portu yer alıyor. Dizüstü bilgisayarın temel modelinde Intel Celeron N4020 işlemci konumlandırılmış. Cihazda 4 GB RAM ve 64 GB eMMC dahili depolama alanı mevcut.

Dizüstü bilgisayarın bir de üst segment versiyonu var. Bu versiyonda ise Intel Celeron N4120 işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB eMMC dahili depolama alanı sunuluyor. Cihazın ekran çözünürlüğü malesef Full HD değil. Microsoft bu noktada 1.366 × 768 pixel HD görüntü kalitesi ile sınırlama yapmış. Dizüstü bilgisayarın ağırlığı ise 1.1 kg.

Microsoft Surface Laptop SE Teknik Özellikleri

İşlemci: Intel Celeron N4020 / Intel Celeron N4120

Dahili Depolama: 64 GB / 128 GB (eMMC)

RAM: 4 GB / 8 GB

Ekran: 1.366 × 768, HD, 16:9, 11.6 inç, TFT LCD

Bağlantılar: USB Type-A, USB Type-C, 3.5 mm kulaklık girişi, DC şarj konnektörü

Microsoft Surface Laptop SE Çıkış Tarihi

Dizüstü bilgisayar 2022 yılının başlarında ABD, Kanada, İngiltere ve Japonya pazarlarında satışa çıkacak.

Microsoft Surface Laptop SE Fiyatı

Cihazın başlangıç modelinin satış fiyatı 249 dolar. Surface serisi laptoplar Türkiye pazarına resmi olarak girmediği için yeni laptop ülkemizde satılmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir