Microsoft Surface Go Tanıtıldı

Microsoft uygun fiyatlı yeni tableti Surface Go modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Microsoft Surface Go Teknik Özellikleri

Microsoft hibrit tableti Surface Pro’ya göre daha küçük ekrana ve daha uygun fiyata sahip olan yeni Surface Go modeline resmiyet kazandırdı. Tasarım olarak bir değişimin yaşanmadığı Go, Surface Pro 3’ten itibaren kullanılan tasarımı koruyor.

Cihaz 10 inç büyüklüğündeki ekranı, entegre ayaklığı, Surface Pro ile neredeyse aynı tasarımı ve Windows 10 işletim sistemi ile oldukça dikkat çekiyor.

Yaklaşık 600 gram ağırlığında ve 8.3 mm kalınlığında olan tabletin 10 inç büyüklüğünde olan 3:2 formatındaki ekranı, 1.800 x 1.200 piksel çözünürlüğe sahip. Yüz tanıma desteğine sahip olan bir ön kameranın bulunduğu tabletin üzerinde şarj ve aksesuarların bağlanabilmesi için Surface portu mevcut.

Ayrıca cihaza eklenen USB-C 3.1 portu ile tableti şarj etmek veya veri aktarımı yapmak mümkün. Microsoft Surface Go, 14 nm teknolojisi ile üretilen 7. nesil çift çekirdekli Intel Pentium Gold 4415Y işlemcisinden gücünü alıyor.

1.6 GHz hızında çalışan bu işlemciye tercih edilen modele göre 4 GB / 8 GB RAM seçeneklerinin yanı sıra 64 GB / 128 GB depolama alanı eşlik ediyor.

Düşük güç tüketimine sahip olan bu işlemci ile tabletin 9 saate kadar pil ömrü sunduğu belirtiliyor.

Surface Go, Pro gibi isteğe bağlı olarak  klavye ve kalem ile birlikte kullanılabiliyor. Aynı zamanda cihazı koruma amaçlı kullanılan klavye için 4 farklı renk seçeneği sunulurken kalem tarafında ise Surface Pen yer alıyor.

Uygun fiyatı ile Apple iPad ve Samsung Galaxy Book gibi tabletlere rakip olan cihaz e-postaları okumak, internette dolaşmak ve ofis uygulamaları gibi gündelik işler için kullanıcıların favorilerinden birisi haline gelebilir.

Microsoft Surface Go Fiyatı

Cihazın 4 GB RAM / 64 GB SSD’ye sahip olan versiyonu 399 dolar ve 8 GB RAM / 128 GB SSD’ye sahip olan versiyonu ise 549 dolar.

Tabletin resmi tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir