Microsoft Project Freta Tanıtıldı

Microsoft Project Freta

Microsoft, Linux sistemler için geliştirdiği güvenlik hizmeti Project Freta‘yı tanıttı.

Microsoft Project Freta Özellikleri

Linux işletim sistemine sahip olan sistemler için geliştirilen Microsoft Project Freta resmiyet kazandı. Project Freta, Linux tabanlı sistemler için güvenlik hizmeti sunacak.

Microsoft gibi teknoloji firmalarını son zamanlarda en çok zorlayan konuların başında kötü amaçlı yazılımlar geliyor. Bu yazılımlar kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atıyor ve ilgili firmaların marka değerini zedeliyor.

Microsoft firması da bu konuda kararlı adımlar atarak, kendi firmasının güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Firma bu amaçla Linux tabanlı sistemler için güvenliği artıracak yeni bir hizmetini duyurdu. Project Freta isimli bu hizmetle, binlerce sanal makine aynı anda denetlenebiliyor ve korunması en üst seviyeye çıkarılıyor. Ayrıca Project Freta tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor ve kuruluma ihtiyaç duyulmuyor.

Project Freta’da sanal makine sınırı olmadan güvenliğin sağlanması ve bunun herhangi bir ücret ödemeden yapılması, Microosft’un bu hizmetine yoğun bir talep olacağını gösteriyor.

Project Freta’yı kullanmak için Microsoft veya Azure Active Directory hesabının olması yeterli. Project Freta’yı kullanmaya başladığınızda, size sunulan raporlarda sisteminizin mevcut durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.