Geçtiğimiz aylarda fotoğraf ile yaş tahmini yapan Microsoft, şimdi de fotoğrafta bulunan kişilerin ne hissettiklerini ortaya çıkaran Duygu Tespit servisini kullanıma açtı.

microsoft-emotion-recognition

Microsoft, geçtiğimiz aylarda hazırladığı eğlenceli projelerine bir yenisini daha ekledi.

Microsoft Duygu Tespit sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Microsoft, yeni Duygu Tespit servisini kullanıma açtı. Temel olarak fotoğrafta bulunan kişilerin ne hissettiklerini ortaya çıkarmak isteyen algoritma, 8 ayrı duygunun fotoğraftaki oranını belirtiyor. Bıkmış, korkmuş, mutlu, doğal, sinirli, kibirli, üzgün ve şaşırmış olarak toplamda 8 analiz yapan Microsoft Duygu Tespit servisine link ile veya doğrudan fotoğrafları yükleyebiliyorsunuz.

Üzerinde çalıştığı makine öğrenme projelerini bu şekilde sunan Microsoft, analizden çok kullanıcıların eğlenmesini hedefliyor. Daha önce yine benzer projeler hazırlayan Microsoft, How Old ve İkizini Bulma servislerini tanıtmıştı.

Microsoft How Old ve Twins or Not

How Old sitesine yüklediğiniz fotoğraflar taranıyor ve tahmini yaşınız size sunuluyordu. İkizini bulma servisi ise ikiz yada benzer olup olmadığınızın derecesini ölçüyordu ve Twins or Not büyük ilgi gördü. Twins or Not sitesine yüklediğiniz 2 adet fotoğraf yine How Old’da olduğu gibi taranıyor ve ikiz olup olmadığınız yüzdelik oran ile size sunuluyor.